W sobotę 14 lipca br., odbył się 4. Rowerowy i Pieszy Rajd Na Orientację organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Mimo zmiennej i niepewnej pogody na starcie tegorocznego rajdu stanęło 107 zawodników i zawodniczek z Jaworzna i sąsiednich miast. Wysoka ilość osób uczestniczących w naszej imprezie jest dowodem na to, że rajd rozgrywany w Jaworznie cieszy się coraz większą popularnością i na stałe zagości już w kalendarzu naszych imprez. Trasa rajdu przebiegała przez tereny miasta Jaworzna, a zawodnicy za zadanie mieli w jak najkrótszym czasie znalezienie punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów – czas pokonania trasy. Rywalizacja przebiegała na czterech trasach. Do wyboru uczestnicy mieli dwie trasy piesze na dystansie 15 lub 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 lub 50 kilometrów.

Uczestnicy tegorocznego rajdu rywalizowali w kategorii mężczyzn, kobiet i junior (uczestnicy niepełnoletni). Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody rzeczowe. Na mecie rajdu każdy startujący otrzymał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek. Dodatkowo przeprowadzony został konkurs z nagrodami.

Wszystkim uczestnikom jaworznickiego rajdu serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję.

Wyniki 4. Rowerowego i Pieszego Rajdu na orientację – Jaworzno – 14 lipca 2018r.