W minioną sobotę 23 czerwca po raz drugi na terenie OWR “Sosina” odbył się tradycyjnie 24 już Wyścig Rowerów Górskich na dystansie 10 kilometrów. Honorowy Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Jaworzna, organizatorem było Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a Partnerem imprezy oraz sponsorem nagród TAURON Wytwarzanie S.A.

Do tegorocznej edycji zmagań rowerowych elektronicznie zgłosiły się 322 osoby, z których na starcie w dniu imprezy – mimo niepewnej, kapryśnej i chłodnej aury – stanęło aż 275 śmiałków między innymi z okolicznych miejscowości: Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic, Chorzowa, Będzina, Bytomia, Gliwic, Chrzanowa, Trzebini czy Krakowa,a także z odleglejszych regionów naszego kraju np. Warszawy, Sopotu czy Trzcinicy. Nie zabrakło także reprezentantów i reprezentantek naszego miasta, którzy w największej liczbie – 83 osób – zasilili zawody. Rywalizacja prowadzona była w dziewięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i trzech wśród kobiet, dodatkowo na nagrody rzeczowe mogła liczyć najlepsza szóstka męska oraz czwórka damska w klasyfikacji generalnej. Osobna klasyfikacja obejmowała mieszkanki oraz mieszkańców Jaworzna, którzy także mogli liczyć na nagrody w tej specjalnie dla nich utworzonej kategorii. Biuro zawodów otwarte było od godziny 9.00 do godziny 10.30, potem około godziny 10.50 przeprowadzona byłą odprawa techniczna i punktualnie o godzinie 11.00 – mimo chłodu i padającego deszczu – pierwsi zawodnicy wyruszyli na 10 kilometrową trasę.

Tegorocznym zwycięzcą jaworznickiego wyścigu został reprezentujący Bytom Michał Kucewicz, który z czasem 15:55:45 wygrał klasyfikację generalną wśród mężczyzn oraz był oczywiście też bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej (M7). Drugie miejsce zajął reprezentujący Sosnowiec oraz klub 72D Oshee Windsport Team Filip Atłas z czasem niewiele gorszym od zwycięzcy 15:55:92. Na najniższym stopniu podium zameldował się reprezentant Tychów oraz klubu Tomazi Bike Team Maciej Ścierski z czasem 16:04:88.
Wśród kobiet bezkonkurencyjną okazała się reprezentująca Wodzisław Ślaski i klub SUP Lifting Team Bugla Bike Service Zuzanna Krzystała–Stępień z czasem 17:54:57. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z tego samego klubu reprezentantka Rydułtów Sandra Adamczyk z czasem 19:11:70, a na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka Zawiercia z klubu Sengam Sport Racing Team Ania Wajzer z czasem 20:11:99.

Z kolei najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców naszego miasta – tak jak w roku ubiegłym – okazał się reprezentant klubu SCHC Team Chrzanów Ryszard Piechówka, który oprócz tego wygrał w swojej kategorii wiekowej (M9) oraz był na wysokim 10 miejscu w “generalce”. Czas zwycięzcy klasyfikacji Jaworzna – 16:54:89. Drugim zawodnikiem z Jaworzna okazał się reprezentujący Ocynkownię Śląsk SCHC Team Chrzanów Tomasz Fidytek (czas 17:11:05), a na pozycji trzeciej uplasował się Sławomir Ligęza reprezentujący Bikeatelier Team (czas 17:26:82).
Najlepszą jaworznianką została Julia Czopek (czas 23:58:63), drugie miejsce zajęła Danuta Romańska (czas 25:04:41), a miejsce trzecie przypadło w udziale Bogusławie Zaleskiej (czas 25:08:98).

Każdy zawodnik oprócz pakietu startowego z numerem startowym i czipem otrzymał koszulkę, a na mecie wodę mineralną i pamiątkowy medal. Każdy też ma możliwość wydrukowania ze strony organizatora dyplomu uczestnictwa z osiągniętym czasem i miejscem. Po wręczeniu nagród w klasyfikacji generalnych, wiekowych oraz mieszkańców Jaworzna na koniec odbył się konkurs wiedzy o naszych jaworznickich zawodach, w którym można było wygrać po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie kilkanaście nagród rzeczowych.

Wyniki:

Klasyfikacja generalna kobiet:
1. Zuzanna Krzystała – Stępień (Wodzisław Śląski)