JAWORZNICKA AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ

SEZON 2018/2019

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Trwają zapisy do Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej 2018/2019 !!!

A68A9695Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki siatkowej do wzięcia udziału w kolejnej edycji Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Jak co roku do rozgrywek dopuszczone zostaną drużyny, które w swoich składach nie posiadają zawodników z aktualną licencją PZPS czy wojewódzkich związków piłki siatkowej. Aby zgłosić drużynę do rozgrywek wystarczy min. 6 zawodników, lecz max. drużyna może liczyć 15 zawodników. Tradycyjnie rozgrywki odbywać się będą na hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18.

By wziąć udział w lidze należy zgłosić drużynę poprzez wypełnienie załączonego na naszej stronie formularza i przesłanie go na adres radoslaw.lemanski@mckis.jaw.pl lub złożyć go w Dziale Sportu MCKiS do dnia 30 września 2018r. Każdy zespół wybiera swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował drużynę. Terminarz oraz system rozgrywek zostanie podany przez organizatora po zamknięciu zgłoszeń.

Zapraszamy do udziału w Jaworznickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej !!!

VOLLEYBEER TEAM KATOWICE – MISTRZEM Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w sezonie 2017/2018 !!!

VOLLEYBEER TEAM KATOWICEW niedzielę 20 maja odbyły się decydujące o kolejności miejsc mecze Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. O godzinie 15.00 na parkiecie pojawili się zawodnicy KLIMAKSu oraz TAURONu WYDOBYCIE. Wydarzenia na boisku od samego początku do końca kontrolowali zawodnicy Tauronu wygrywając to spotkanie 3:0. O godzinie 17.00 rozpoczął się mecz pomiędzy RISER VOLLEY TEAM, a VOLLEY BŁYSKAWICA. Początek meczu zwiastował niezwykle zacięty pojedynek.
Pierwsza partia zakończyła się minimalnym zwycięstwem drużyny Riser. Siła Riser w tym dniu była jednak olbrzymia i dosyć szybko rozprawili się z rywalami w drugim secie. Trzeci set toczył się punkt za punkt lecz w decydującym momencie seta więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Riser i zwyciężyli to spotkanie 3:0.

Czytaj więcej...

Finał Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w najbliższą niedzielę 20 maja

A68A3774W dniu 13 maja rozegrana została przedostatnia kolejka Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. O godzinie 17.00 swoje spotkanie rozegrali RISER VOLLEY oraz TAURON WYDOBYCIE. Mecz dwóch najlepszych zespołów zeszłego sezonu zapowiadał niezwykle ciekawe widowisko jednak TAURON gładko ograł zespół RISER 3:0. Kolejne spotkanie przyniosło więcej emocji. Zespół VOLLEYBEER pokonał VOLLEY BŁYSKAWICE w stosunku setów 3:1. Mecze te mocno namieszały w tabeli grupy A i o ostatecznej kolejności zadecyduje ostatnia seria spotkań, która odbędzie się 20 maja br (niedziela) w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. O godz. 15.00 zobaczymy KLIMAKS z TAURONEM WYDOBYCIE, następnie swoje spotkanie rozegrają RISER z VOLLEY BŁYSKAWICA.

Ceremonia zakończenia sezonu 2017/2018 będzie miała miejsce po zakończeniu spotkania nr 2. Wszystkie zespoły biorące udział w lidze otrzymają pamiątkowe dyplomy, natomiast zespoły z miejsc 1- 4 dodatkowo otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe.

Jaworznicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej wchodzi w decydującą fazę rozgrywek

A68A3056Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki, a w ligowej tabeli grupy A jeszcze wszystko może się zdarzyć. Na dzień dzisiejszy liderem rozgrywek jest zespół Volley Team Błyskawica Sosnowiec, a tuż za nimi odpowiednio Volleybeer Team Katowice, Riser Volley Team Jaworzno, Tauron Wydobycie ZG Sobieski, Klimaks oraz Lenensis. Każde spotkanie może jeszcze wiele namieszać w tabeli więc emocji na pewno nie zabraknie do samego końca.

Czytaj więcej...

Jaworznicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej – podsumowanie pierwszego etapu

A68A7818W dniu wczorajszym 4 marca trzema spotkaniami zakończyliśmy pierwszy etap ligi. W pierwszym meczu o godz. 15.00 na parkiecie zobaczyliśmy zespoły BCC oraz LENENSIS. Po bardzo ciekawym i zaciętym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy LENENSIS wygrywając 3:1. W kolejnym spotkaniu oglądaliśmy RISER oraz KLIMAKS. RISER jak na faworyta ligi przystało, dosyć gładko ograł zespół KLIMAKS 3:0. W ostatnim spotkaniu tego dnia o swoje punkty walczyli zawodnicy SALOS oraz PWK Team. Z tej potyczki zwycięsko wyszła drużyna PWK Team 3:0.

Zgodnie z nowym systemem rozgrywek, awans do gry o miejsca 1-6 otrzymują zespoły, które w grupach z I etapu zajęły miejsca 1-3. Pozostałe zespoły walczyć będą o miejsca 7-11.

Czytaj więcej...

Rozgrywki JALPS wracają po Nowym Roku

A68A790714 stycznia wznowiliśmy rozgrywki Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej po przerwie świąteczno – noworocznej. Tego dnia rozegrano dwa spotkania w grupie II. O godz. 16.00 na parkiecie zobaczyliśmy zespoły LENENSIS oraz KLIMAKS. Spotkanie niezwykle wyrównane lecz górą z tej potyczki wyszli zawodnicy LENENSIS 3:1. W drugim meczu naprzeciwko siebie stanęli, aktualny lider grupy II RISER VOLLEY oraz BCC. W tym spotkaniu RISER nie dał najmniejszych szans rywalom i pewnie zwyciężył 3:0. Kolejne mecze JALPS już w najbliższą niedzielę 20 stycznia.