JAWORZNICKA AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ

SEZON 2017/2018

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

VOLLEYBEER TEAM KATOWICE – MISTRZEM Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w sezonie 2017/2018 !!!

VOLLEYBEER TEAM KATOWICEW niedzielę 20 maja odbyły się decydujące o kolejności miejsc mecze Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. O godzinie 15.00 na parkiecie pojawili się zawodnicy KLIMAKSu oraz TAURONu WYDOBYCIE. Wydarzenia na boisku od samego początku do końca kontrolowali zawodnicy Tauronu wygrywając to spotkanie 3:0. O godzinie 17.00 rozpoczął się mecz pomiędzy RISER VOLLEY TEAM, a VOLLEY BŁYSKAWICA. Początek meczu zwiastował niezwykle zacięty pojedynek.
Pierwsza partia zakończyła się minimalnym zwycięstwem drużyny Riser. Siła Riser w tym dniu była jednak olbrzymia i dosyć szybko rozprawili się z rywalami w drugim secie. Trzeci set toczył się punkt za punkt lecz w decydującym momencie seta więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Riser i zwyciężyli to spotkanie 3:0.

A68A3774W dniu 13 maja rozegrana została przedostatnia kolejka Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. O godzinie 17.00 swoje spotkanie rozegrali RISER VOLLEY oraz TAURON WYDOBYCIE. Mecz dwóch najlepszych zespołów zeszłego sezonu zapowiadał niezwykle ciekawe widowisko jednak TAURON gładko ograł zespół RISER 3:0. Kolejne spotkanie przyniosło więcej emocji. Zespół VOLLEYBEER pokonał VOLLEY BŁYSKAWICE w stosunku setów 3:1. Mecze te mocno namieszały w tabeli grupy A i o ostatecznej kolejności zadecyduje ostatnia seria spotkań, która odbędzie się 20 maja br (niedziela) w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. O godz. 15.00 zobaczymy KLIMAKS z TAURONEM WYDOBYCIE, następnie swoje spotkanie rozegrają RISER z VOLLEY BŁYSKAWICA.

Ceremonia zakończenia sezonu 2017/2018 będzie miała miejsce po zakończeniu spotkania nr 2. Wszystkie zespoły biorące udział w lidze otrzymają pamiątkowe dyplomy, natomiast zespoły z miejsc 1- 4 dodatkowo otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe.

Jaworznicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej wchodzi w decydującą fazę rozgrywek

A68A3056Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki, a w ligowej tabeli grupy A jeszcze wszystko może się zdarzyć. Na dzień dzisiejszy liderem rozgrywek jest zespół Volley Team Błyskawica Sosnowiec, a tuż za nimi odpowiednio Volleybeer Team Katowice, Riser Volley Team Jaworzno, Tauron Wydobycie ZG Sobieski, Klimaks oraz Lenensis. Każde spotkanie może jeszcze wiele namieszać w tabeli więc emocji na pewno nie zabraknie do samego końca.

A68A7818W dniu wczorajszym 4 marca trzema spotkaniami zakończyliśmy pierwszy etap ligi. W pierwszym meczu o godz. 15.00 na parkiecie zobaczyliśmy zespoły BCC oraz LENENSIS. Po bardzo ciekawym i zaciętym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy LENENSIS wygrywając 3:1. W kolejnym spotkaniu oglądaliśmy RISER oraz KLIMAKS. RISER jak na faworyta ligi przystało, dosyć gładko ograł zespół KLIMAKS 3:0. W ostatnim spotkaniu tego dnia o swoje punkty walczyli zawodnicy SALOS oraz PWK Team. Z tej potyczki zwycięsko wyszła drużyna PWK Team 3:0.

Zgodnie z nowym systemem rozgrywek, awans do gry o miejsca 1-6 otrzymują zespoły, które w grupach z I etapu zajęły miejsca 1-3. Pozostałe zespoły walczyć będą o miejsca 7-11.

A68A790714 stycznia wznowiliśmy rozgrywki Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej po przerwie świąteczno – noworocznej. Tego dnia rozegrano dwa spotkania w grupie II. O godz. 16.00 na parkiecie zobaczyliśmy zespoły LENENSIS oraz KLIMAKS. Spotkanie niezwykle wyrównane lecz górą z tej potyczki wyszli zawodnicy LENENSIS 3:1. W drugim meczu naprzeciwko siebie stanęli, aktualny lider grupy II RISER VOLLEY oraz BCC. W tym spotkaniu RISER nie dał najmniejszych szans rywalom i pewnie zwyciężył 3:0. Kolejne mecze JALPS już w najbliższą niedzielę 20 stycznia.

Bez niespodzianek w 7 i 8 kolejce Jaworznickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej

A68A793510 grudnia w ramach 7 kolejki JALPS rozegrano dwa spotkania. W pierwszym meczu na parkiecie obserwowaliśmy zmagania BCC oraz SALOS-u. Zwyciężyła drużyna BCC stosunkiem setów 3:0. W drugim meczu naprzeciwko siebie stanęły ekipy RISER oraz PWK TEAM. Zeszłoroczny zwycięzca ligi zapisał na swoim koncie komplet punktów lecz zawodnicy PWK walczyli dzielnie i zdołali urwać seta. 3:1 dla RISER.

17 grudnia w ramach 8 kolejki JALPS swoje mecze rozegrały AMATORZY – TAURON WYDOBYCIE oraz VOLLEYBEER – VOLLEY BŁYSKAWICA. W pierwszym spotkaniu TAURON nie pozostawił żadnych złudzeń na zwycięstwo swoim przeciwnikom i pewnie zwyciężył 3:0.