JAWORZNICKA AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ

SEZON 2018/2019

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Uwaga zmiana systemu rozgrywek Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w sezonie 2017/2018 ! Inauguracja już 22 października !

rieser1W związku z dużą ilością zgłoszonych drużyn, organizator postanowił zmienić system rozgrywek w sezonie 2017/2018 :

1. W sezonie 2017/2018 rozgrywki będą przeprowadzone w dwóch etapach:

a. Etap I: system każdy z każdym - jeden mecz z każdą drużyną w dwóch grupach (I oraz II). Trzy najlepsze zespoły z grupy I oraz II utworzą grupę A, i w etapie II zagrają o miejsca 1-6. Natomiast pozostałe zespoły z grup I i II utworzą grupę B i w etapie II zagrają o miejsca 7-11.

b. Etap II: Punkty zdobyte w etapie I nie przechodzą do etapu II !!! System każdy z każdym - jeden mecz z każdą drużyną w grupie. Zwycięzcą ligi zostaje drużyna, która po ostatniej kolejce etapu II zajmie 1 miejsce w grupie A.

2. Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami FIVB i PZPS do 3 wygranych setów.

3. Zespół wygrywający spotkanie w stosunku 3:0 lub 3:1 otrzymuje za zwycięstwo 3 punkty meczowe (duże punkty) a przegrywający 0 punktów, przy czym dotyczy to także przegranej walkowerem. Za zwycięstwo w stosunku 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty a przegrywająca 1 punkt.

4. O kolejności w tabeli decyduje: ilość zdobytych punktów, stosunek setów, stosunek małych punktów.

Wyniki losowania grup:

Grupa I :
1. AMATORZY
2. VOLLEYBEER TEAM KATOWICE
3. TAURON WYDOBYCIE ZG SOBIESKI
4. VOLLEY TEAM BŁYSKAWICA SOSNOWIEC
5. PWK JUNIOR TEAM SOSNOWIEC

Grupa II :
1. BCC
2. LENENSIS
3. RISER VOLLEY TEAM JAWORZNO
4. SALOS VOLLEY JAWORZNO
5. PWK TEAM SOSNOWIEC
6. KLIMAKS

Inauguracja rozgrywek odbędzie się 22 października 2017 r. Tradycyjnie rozgrywki JALPS odbywać się będą w niedzielę w hali MCKiS przy ul.Inwalidów Wojennych 18. W tym sezonie pierwsze mecze rozgrywane będą o godzinie 16.00, natomiast mecze nr 2 rozpoczną się 30 min po zakończeniu pierwszego meczu. Terminarz dostępny już na stronie MCKiS w zakładce Sport -> Jaworznicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej.