Podopieczni Radosława Panasa, siatkarze zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa kontynuują zwycięską passę. W ubiegłą sobotę – 26 stycznia – próbował ich zatrzymać MCKiS Jaworzno, jednak na własnym parkiecie częstochowianie ponownie okazali się lepsi i pokonali podopiecznych Mariusza Łozińskiego 3:1. Było to piąte z rzędu zwycięstwo Norwidu, który w bieżącym roku nie przegrał jeszcze meczu i dzięki temu przesunął się na drugie miejsce w ligowej tabeli.

W secie pierwszym i drugim sobotniego meczu inicjatywa należała do gospodarzy, którzy nie pozwolili nawiązać równorzędnej walki jaworznianom. Siatkarze z Częstochowy wygrywali pewnie 25:15 i 25:16. Podopieczni Łozińskiego po dwóch przegranych setach nie zamierzali jednak składać broni i w trzeciej odsłonie sobotniej konfrontacji pokazali lwi pazur, wygrywając 25:18. Czwarta partia lepiej zaczęła się dla podopiecznych Panasa, którzy wypracowali sobie przewagę kilku punków, ale zdeterminowani siatkarze MCKiS Jaworzno doprowadzili do wyrównania 23:23. W końcowych fragmentach tego seta więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze, którzy wygrali 26:24 i całe spotkanie 3:1.

Pomimo przegranego meczu jaworznianie zachowali ósme miejsce w ligowej tabeli, jego obrona w kolejnych meczach nie będzie jednak łatwa, gdyż różnica punktowa między ósmym a trzynastym miejscem wynosi zaledwie pięć “oczek”.

Kolejne spotkanie nasz zespół zagra w Sulęcinie we wtorek 5 lutego, o godzinie 17.30. Mecz z Olimpią pokaże telewizja Polsat Sport.