W niedzielę – 25 listopada – w ramach 10. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, zawodnicy MCKiS Jaworzno rozegrali spotkanie z KKS Tarnowskie Góry. Jest to niestety kolejny mecz, o którym trzeba szybko zapomnieć i skupić się na następnym przeciwniku. Nasi koszykarze przegrywają 63:91.

Można powiedzieć, że tylko na początku meczu MCKiS dotrzymywał kroku zawodnikom z Tarnowskich Gór. Od stanu 10:8 dla Jaworzna, gospodarze zaliczyli serie 16:0 i wyszli na 14 punktowe prowadzenie. Zryw w końcówce kwarty pozwolił jednak jaworznianom zniwelować straty do 8 oczek (26:18). Druga kwarta bardziej wyrównana. Obie ekipy skrupulatnie realizowały swoje założenia i zdobywały punkty z przygotowanych pozycji. Gospodarze jednak z minuty na minutę rozkręcali się coraz bardziej i ostatecznie na przerwę schodzili z prowadzeniem 52:40.

W trzeciej kwarcie KKS nieco spuścił z tonu jednakże MCKiS w tym dniu nie był w stanie narzucić swoje stylu gry i odrobić strat sprzed przerwy. W ostatniej odsłonie meczu jaworznianie byli tylko tłem dla rewelacyjnie grających tarnogórzan. Łatwe punkty z kontry, celne rzuty z dystansu oraz efektowne asysty – takie zagrania swojej drużyny mogli obserwować licznie zgromadzeni kibice w hali sportowej w Tarnowskich Górach. Gospodarze rozbili MCKiS w czwartej kwarcie 24:11 i zasłużenie zwyciężyli w tym spotkaniu 91:63.

Jaworzno po 10. kolejkach, z bilansem 5-5, plasuje się na 8. pozycji w ligowej tabeli.

KKS Tarnowskie Góry – MCKiS Jaworzno 91:63 (26:18; 26:22; 14:12; 24:11)

MCKiS Jaworzno: Majchrowski – 14 (4×3); Lemański – 10 (2×3); Cepuchowicz – 10 (3×3); Boryka – 8 (1×3); Grochowski – 6; Roszkowski – 6; Goldammer – 4; Zawadzki – 3; Dusiło – 2; Brzozowski.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra 4 grudnia z KS Start Meble Dobrodzień o godz. 19.30 w Hali ZS w Oleśnie, przy ul. Sądowej 2.