decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum
youtube-akrualnoscikup bilet 2

FESTIWAL ENERGII VIDEOZONE JAWORZNO 2015

logo mckis pngW tym roku przypada ósma edycja Festiwalu Energii. Po dwóch latach organizacji Festiwalu przez zewnętrzną firmę decyzją Prezydenta Pawła Silberta Miejskie Centrum Kultury i Sportu ponownie jest głównym organizatorem tego wydarzenia.

Festiwal będzie się odbywał od 26 lipca do 1 sierpnia 2015 r.

W tej chwili realizowane są już projekty i działają strony internetowe dotyczące dwóch bardzo ważnych składowych Festiwalu.

Miejskie Centrum Kultury i Sportu, jako organizator imprezy, powraca do Festiwalu Sztuk Wizualnych i Konkursu VJ-skiego, czyli Videozone, który skierowany jest do osób ze świeżym i kreatywnym podejściem do sztuki VJ-skiej. Dotychczas Videozone przyciągnął do Jaworzna artystów z różnych stron świata, m.in. Meksyku, Holandii, Brazylii, Włoch, Boliwii czy Francji. Nowym elementem Festiwalu są I Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne PoluZONE. Fabryka Talentów Centrum Edukacyjno-Artystyczne Romana Jońcy we współpracy z MCKiS, w ramach Festiwalu Energii, przeprowadzi te warsztaty w ostatnim tygodniu lipca. PoluZONE to unikatowa propozycja dla instrumentalistów i wokalistów z całego kraju. Zajęcia prowadzone będą przez członków zespołu Poluzjanci - grupy wybitnych muzyków sesyjnych. PoluZONE to pierwsze w historii warsztaty gromadzące zespół w pełnym składzie. Co istotne dla mieszkańców, przez tydzień na rynku w Jaworznie odbywać się będą cowieczorne jam session. Warsztaty zakończą się koncertem zespołu Poluzjanci.

W sobotę 1 sierpnia na stadionie MCKiS przy ul. Krakowskiej odbędzie się koncert finałowy Festiwalu. W tym dniu zaprezentowany zostanie bogaty program artystyczny na dwóch scenach. Na jednej odbędzie się finał konkursu Videozone. Natomiast na drugiej planowane są występy zespołów: Bajm, Pectus, Luxtorpeda. Dodatkową atrakcją będzie show pirotechniczne przygotowane przez twórców, którzy zdobywali laury na międzynarodowych festiwalach m.in. w Hiszpanii i Chinach.

Festiwal Energii Videozone Jaworzno 2015 wraz z finałem międzynarodowego konkursu VJ-skiego staje się jedną z najważniejszych takiego typu imprez w Europie.

I jeszcze doskonała informacja dla mieszkańców. Koncerty na Rynku nie będą biletowane, a na finałowy koncert na stadionie ceny będą bardzo atrakcyjne. Warto będzie zaopatrzyć się w bilety wcześniej, ponieważ w dniu koncertu będą droższe.

Za darmo wejdą dzieci do lat siedmiu oraz osoby, które urodziły się w roku 2000. W bieżącym roku mają 15 lat, czyli tyle, ile MCKiS i z tego powodu ta wyjątkowa promocja