decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum
youtube-akrualnoscikup bilet 2

Festiwal Sztuk Wizualnych i konkurs Videozone 2015

festiwal energii 2015Miejskie Centrum Kultury i Sportu powraca do Festiwalu Sztuk Wizualnych i konkursu VJ-skiego, czyli Videozone - jednej z najważniejszych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ramach Festiwalu Energii 1 sierpnia na scenie Videozone wystąpią:
The Dumplings - bardzo młody i bardzo utalentowany duet electropopowy w składzie: Kuba Karaś i Justyna Święs. Fenomen internetowy, który przerodził się w sensację muzyczną 2013 roku w Polsce. W 2014 zespół wydał debiutancki album „No Bad Days”, a w 2015 został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku.
Flirtini - najgorętszy DJ-ski duet z Warszawy. Produkują, remixują, grają na festiwalach i scenach klubów w całej Polsce. Ich flagowym przedsięwzięciem jest niepowtarzalny cykl imprez, bijący od przeszło trzech lat rekordy popularności. Regularnie goszczą na nim największe talenty muzyki elektronicznej.
Trap’nTwerk - konkurs taneczny #Twerk z towarzyszeniem nowoczesnych klubowych brzmień na styku kultury techno, hip-hopu oraz dancehall to propozycja, która zachęci lokalnych tancerzy, podkręci emocje i rozkręci zabawę na scenie Videozone.
Ponadto odbędzie się konkurs Videozone, skierowany do osób ze świeżym i kreatywnym podejściem do sztuki VJ-skiej, który dotychczas przyciągnął do Jaworzna artystów wizualnych z różnych stron świata. Termin nadsyłania zgłoszeń zakończył się 20 czerwca. 1 sierpnia na scenie w Jaworznie zaprezentuje się trójka finalistów konkursu.
Punktem kulminacyjnym Festiwalu będzie zapierające dech w piersiach widowisko łączące pokaz pirotechniczny wraz ze ścieżką dźwiękową przygotowane przez twórców, którzy zdobywali laury na międzynarodowych festiwalach w Hiszpanii i Chinach.
Sponsorem głównym Festiwalu Energii jest TAURON Polska Energia.

TAURON LOGO PROMOCYJNE POZIOME