decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum
youtube-akrualnoscikup bilet 2

Zostań bohaterem podczas Festiwalu Energii

logo tauronUczestnicy Festiwalu Energii będą mogli przyłączyć się po raz kolejny do bazy potencjalnych dawców szpiku dzięki akcji organizowanej przez Fundację TAURON.

To kolejna impreza sponsorowana przez TAURON, podczas której odbędzie się dzień dawcy szpiku kostnego w ramach projektu „Bohaterowie z dnia na dzień”. To wspólne przedsięwzięcie Fundacji TAURON oraz DKMS Polska.

W 2012 r. odbyła się pierwsza akcja projektu – firmowy Dzień Dawcy zorganizowano w centrali Grupy, spółce TAURON Polska Energia w Katowicach. W jego trakcie do bazy potencjalnych dawców szpiku przystąpiło 30 proc. pracowników. Pierwsza akcja miała charakter pilotażowy. Jej efekty były sygnałem, że warto kontynuować projekt w pozostałych spółkach Grupy TAURON oraz podczas wydarzeń sponsorowanych przez TAURON (GOPR, TAURON Nowa Muzyka, Lato z energią). Do projektu kolejno przyłączyły się: TAURON Ciepło, TAURON Wydobycie, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Dystrybucja, TAURON Dystrybucja Pomiary, TAURON Dystrybucja Serwis.

- Dzięki naszym działaniom baza wzbogaciła się już o ponad 3,7 tys. osób. Liczymy, że festiwalowa publiczność znów pozytywnie przyjmie naszą inicjatywę, podobnie jak dwa lata temu, gdy do bazy dołączyło 270 uczestników Festiwalu Energii – mówi Paweł Gniadek, prezes zarządu Fundacji TAURON.

Dzień dawcy odbędzie się 1 sierpnia w namiocie TAURONA, na terenie Festiwalu Energii na Stadionie Miejskim w Jaworznie. Sam proces rejestracji zajmuje maksymalnie 10 minut i polega na wypełnieniu krótkiej ankiety i pobrania wymazów z wewnętrznych części obu policzków. Potrzebny jest jedynie dowód osobisty. Rejestracja jest bezpłatna, a odpowiada za nią Fundacja DKMS Polska.

Warto wiedzieć

W Polsce co godzinę jest stawiana komuś diagnoza: białaczka. Słyszą ją zarówno dorośli, młodzież, jak i rodzice małych dzieci. Tylko niewielka część chorych znajduje dawcę wśród rodziny. Dla reszty poszukuje się dawcy w rejestrach dawców niespokrewnionych. Szansa na znalezienie „bliźniaka genetycznego” jest nikła – wynosi czasem 1:25 tys., czasem 1:5 mln, ale jest możliwa. Dlatego im więcej potencjalnych dawców, tym większe są szanse na znalezienie tego właściwego.
***

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym sprzedawcą i dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wydobycie, TAURON Wytwarzanie, TAURON Ekoenergia, TAURON Ciepło, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż oraz TAURON Obsługa Klienta


Sponsorem głównym Festiwalu Energii jest TAURON Polska Energia.

logo tauron