decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum
youtube-akrualnoscikup bilet 2

Festiwal Energii Videozone Jaworzno 2015 już za nami

festiwal energii 2015 21Ósma edycja Festiwalu Energii Videozone Jaworzno 2015 przeszła już do historii. W sobotę 1 sierpnia Stadion przy ul. Krakowskiej tętnił muzyką. Do Jaworzna zawitały znane i lubiane gwiazdy polskiej estrady, które zgromadziły pod sceną ponad 5 000 fanów.
Na dobry początek wystąpił zespół Pectus, czyli czterech uzdolnionych braci Szczepanik: Tomasz, Marek, Maciej i Mateusz. Publiczność, a zwłaszcza jej część żeńska, wspaniale bawiła się i śpiewała popularne przeboje zespołu, takie jak: „Barcelona” czy „Jeden moment”. Tuż po koncercie muzycy, przez ponad godzinę, z przyjemnością rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia z fanami, a kolejka do nich była naprawdę imponująca.
Następnie, gdy już panował półmrok, na scenę wtargnęła (i zawładnęła nią) Luxtorpeda - doskonała propozycja dla miłośników mocnego grania i ostrych gitarowych riff’ów. W przypadku tego zespołu, który jest kopalnią przebojów, publiczność reagowała niezwykle żywiołowo a pod sceną zrobiło się tłoczno. Warto dodać, że Luxtorpeda, to nie tylko grupa świetnych muzyków, ale też ludzi dbających o pozamuzyczne wartości, o których Litza - gitarzysta i wokalista - niejednokrotnie wspominał w przerwach pomiędzy utworami. Na sam koniec artyści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na tle jaworznickiej publiczności wraz z flagą upamiętniającą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Zaraz po tym energetycznym koncercie, w specjalnie wyznaczonej na stadionie strefie, miał miejsce pokaz teatru ognia. Dwójka artystów wykorzystując pochodnie i rekwizyty stworzyła niepowtarzalne przedstawienie, w którym główną rolę odgrywały przestrzenne, ogniste obrazy.
Na finał, na scenie głównej wystąpiła gwiazda wieczoru, czyli Beata Kozidrak i Bajm. Zespół ten przyciągnął pod scenę tłumy wielopokoleniowej publiczności i zawładnął wszystkimi bez wyjątku. Było to bardzo energetyczne i pełen emocji widowisko z charyzmatyczną solistka w roli głównej. Zabrzmiały znane hity, które królują na listach przebojów już od 37 lat, a wiele piosenek usłyszeliśmy w nowych rockowych aranżacjach. Było naprawdę KONCERTOWO ! Było głośne śpiewanie całych tekstów piosenek w wykonaniu publiki, były długie owacje po każdym utworze i skandowanie „BE-A-TA, BE-A-TA”. Ten koncert warto było przeżyć.
Tuż po występie Bajmu odbył się charakterystyczny i niezwykle wyczekiwany przez publiczność niepowtarzalny pokaz pirotechniczny. W niebo wystrzelone zostało ok. 500 kg fajerwerków umieszczonych w 2,5-tonowych bateriach. Widowisko to z zachwytem podziwiała licznie zgromadzona festiwalowa widownia.
Festiwal Energii to również część Videozone. Na sam początek w namiocie rozbrzmiewał set DJski, który był rozgrzewką przed koncertem The Dumplings. Coraz bardziej popularny i często nagradzany duet bardzo młodych muzyków zaczarował zgromadzonych fanów muzyki elektronicznej. Następnie w konkursie Videozone zmierzyła się finałowa trójka VJ-ów. Grand Prix w międzynarodowym konkursie zdobył trójmiejski artysta wizualny Derubare, kolejni wyróżnieni artyści to: VJ Elletra (Włochy) i Monsieur Nuage (Francja). Gościem specjalnym był laureat poprzedniej edycji – VJ Abduct (Meksyk).
Tuż po północy na scenie pojawiła się sopocka ekipa Trap’n’Twerk i uwagę wszystkich, szczególnie panów, przyciągały dwie panie potrząsające pośladkami w rytm energetycznej muzyki - taki jest bowiem zamysł twerkingu.
Na sam koniec zaprezentował się duet DJ’ski ze stolicy, czyli Flirtini.
Należy również wspomnieć, że w trakcie trwania Festiwalu liczne atrakcje zafundował jego Sponsor Główny, czyli TAURON Polska Energia. Nie zabrakło fotobudki, gadżetów, miejsca do relaksu na leżaczkach, a także akcji informacyjnej DKMS.
VIII Festiwal Energii za nami. Było bardzo muzycznie, tanecznie i iluminacyjnie. Jak na dobry festiwal przystało były energetyczne występy i energetyczna, pełna emocji publiczność. Zabawa trwała do trzeciej nad ranem. Pozostało moc wrażeń i niezapomniane wspomnienia.

GALERIA