W dniach 25.02-04.03.2018 roku w Świętokrzyskiej Polanie w Chrustach k. Zagnańska odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. Rewelacyjne zawody rozegrał młody szachista MCKiS Jaworzno Igor Musiał, który ze zdobytymi 7 punktami na koncie zajął drugie miejsce i tym samym zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski!!!

Naszego zawodnika wyprzedził tylko reprezentant MKSz Rybnik – Jakub Seemann, który do zdobycia złotego medalu potrzebował 7,5 punkta. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik Ksz Polonii Wrocław – Błażej Grot z identyczną liczbą punktów (7) jak Igor.

W turnieju dziewcząt Mistrzostwo Polski zdobyła Klara Szczotka (MUKS Stoczek 45 Białystok), która zdobyła 8,5 punktu, na miejscu drugim uplasowała się Wiktoria Śmietańska (KSz Polonia Wrocław) która zdobyła 8 punktów. Trzecie miejsce zajęły wspólnie cztery zawodniczki, które zgromadziły 6,5 punktu a brązowy medal trafił do Zofii Kulczyckiej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).

Mistrzostwa rozegrane zostały systemem szwajcarskim opartym na rankingu na dystansie 9 rund, zgodnie z obowiązującymi przepisami gry FIDE oraz PZSzach w oddzielnych dla dziewcząt i chłopców grupach turniejowych. Tempo gry – 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.

Sukces naszego zawodnika jest tym większy, że w grupie chłopców rywalizowało aż 70 zawodników i do każdego z dziewięciu pojedynków trzeba było podejść przy pełnej koncentracji. W sumie na bilans Igora złożyło się 5 wygranych partii i 4 remisy (w całych zawodach Igor nie poniósł żadnej porażki).

W partii pierwszej zawodnik MCKiS pokonał 1-0 Szymona Stanika (AKS Mikołów), w rundzie drugiej również 1-0 pokonał reprezentanta UKSu SP8 Chrzanów Adama Bartoszczuka. W trzecim pojedynku zremisował z Michałem Grzebieniowskim (UKS Szach-Mat Przemków), w czwartej wygrał 1-0 z Wojciechem Borowikiem (LKSz Lublin), a w piątym bardzo ważnym pojedynku zremisował z późniejszym triumfatorem turnieju Jakubem Seemannem (MKSz Rybnik). Runda szósta to kolejna wygrana 1-0 z Jackiem Adamalą (KS LogIN Skierniewice), runda siódma zremisowana z Dawidem Wierzbickim (SzSON Zagłebie Dąbrowa Górnicza), runda ósma zwycięstwo 1-0 z Gabrielem Baszczyńskim (Ksz Orły Pleszew) i w ostatnim dziewiątym pojedynku remis z reprezentantem MAZSzach Warszawa – Cyprianem Mulawą.

Gratulujemy Igorowi kolejnego świetnego występu, zdobycia srebrnego medalu i tytułu Wicemistrza Polski. Z pewnością jest to kolejny wielki sukces indywidualny tego zawodnika ale także wielka radość dla całego naszego klubu. Na pewno dalej czekać będziemy na kolejne informacje z zawodów i turniejów szachowych z udziałem naszego utalentowanego młodego szachisty.