W ubiegłą niedzielę – 3 lutego – rozegrane zostały pierwsze mecze drugiej połowy sezonu zasadniczego Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej (JALPS). W ramach 10. kolejki, tradycyjnie odbyły się dwa spotkania.

W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Bizu Volley oraz Tectum Lenensis, czyli obecnie trzecia i czwarta drużyna ligowej tabeli. Mimo lepszej pozycji Bizu, od początku meczu to ekipa Tectum pokazała swoją siłę, zgarniając dwa pierwsze sety do 20 i 17. W trzeciej partii rozluźnienie i brak koncentracji graczy Lenensis wykorzystali zawodnicy Bizu i tym razem oni wygrali seta do 21. W czwartym secie kropkę nad i postawili siatkarze Tectum pewnie zwyciężając do 16 i całe spotkanie 3:1.

W drugim meczu na parkiecie zobaczyliśmy ekipy Volleybeer oraz Amatorów. Faworytem tego spotkania zdecydowanie był zespół z Katowic, triumfator ligi z poprzedniego sezonu. Amatorzy, choć tanio skóry nie sprzedali, to musieli uznać wyższość zawodników Volleybeer, którzy pewnie wygrali to spotkanie 3:0.

Bizu Vollley – Tectum Lenensis 1:3 (20:25; 17:25; 25:21; 16:25)

Volleybeer Katowice – Amatorzy 3:0 (25:16; 25:16; 25:21)

Następna kolejka spotkań JALPS odbędzie się 10 lutego 2019 r., jak zawsze w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym, a na parkiecie obejrzeć będzie można tym razem tylko jeden pojedynek – o godz. 17.00 zmierzą się ekipy Salos Volley – Tectum Lenensis. Mecz pomiędzy BCC i Riser Volley został przeniesiony na 3 marca.

Aktualną tabelę oraz więcej informacji o Jaworznickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej można znaleźć TUTAJ.