decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum
youtube-akrualnoscikup bilet 2

Koncert Galowy XV Jubileuszowego Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży JAWOR

Jawor27 maja o godzinie 11.00 w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej odbyła się uroczysta GALA Festiwalu JAWOR 2015, który w tym roku obchodził swoje 15-lecie.

Organizatorami tego artystycznego przedsięwzięcia byli: 

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie

Patronat honorowy objął Paweł Silbert - Prezydent Miasta Jaworzna

Galę rozpoczęła Zastępca Dyrektora ds. Kultury Marta Tesarczyk, która powitała wszystkich przybyłych. W swej przemowie podkreśliła wagę Festiwalu, jego prestiż na tle innych przedsięwzięć artystycznych dla dzieci i młodzieży. Przypomniała także postać zmarłego nagle Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu - Mirosława Ciołczyka, prosząc obecnych o uczczenie jego pamięci minutą ciszy.

Galę poprowadziła Renata Gacek - Kierownik Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków, która krótko nakreśliła 15-letnią historię Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży, nie zapominając przy tym o prekursorkach JAWORA: Marcie Grzybowskiej - długoletniej instruktorce artystycznej MCKiS w Jaworznie, byłej Kierownik Domu Kultury w Szczakowej, pełniącej też przez dwa lata obowiązki Zastępcy Dyrektora ds. Kultury MCKiS, a także będącej Głównym Specjalistą ds. Kultury w naszej instytucji, Marii Nowak - byłej Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 oraz Felicji Kościukiewicz - byłej Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2. Panie uhonorowane zostały również listami gratulacyjnymi Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta, które przekazał Tadeusz Kaczmarek - jego Zastępca.

Część artystyczna wydarzenia należała do laureatów I miejsc Festiwalu JAWOR 2015. Wystąpili:

- Daniel Dudziak – I miejsce w kat. konkursu muzycznego SOLIŚCI, uczniowie klas I – III

- Aleksandra Bojko i Jagoda Sadziak – I miejsca w swoich kategoriach wiekowych konkursu muzycznego

- Formacja CYTRYNKI – I miejsce w kat. konkursu tanecznego TANIEC TOWARZYSKI, uczniowie klas IV – VI

- Julia Sergiel i Joanna Plonka – I miejsca w swoich kategoriach wiekowych konkursu recytatorskiego

- Natalia Oleksy – I miejsce w kat. konkursu muzycznego SOLIŚCI, uczniowie klas IV – VI

- Formacja Dizzy Medium – I miejsce w kat. konkursu tanecznego TANIEC NOWOCZESNY, uczniowie klas I – III

- Formacja Elitte – I miejsce w kat. konkursu tanecznego TANIEC NOWOCZESNY, uczniowie klas IV – VI

- Tercet Niezwykle Niepokorny – I miejsce w kat. konkursu muzycznego ZESPOŁY, szkoła ponadgimnazjalna

- Solita Formacji Digerido – I miejsce w kat. konkursu tanecznego TANIEC NOWOCZESNY, szkoła ponadgimnazjalna

- Justyna Gacek – I miejsce w kat. konkursu muzycznego SOLIŚCI, szkoła ponadgimnazjalna

Przykro nam, że nie wszystkich mogliśmy zaprosić na scenę galową, jednak ze względu na czas nie bylibyśmy w stanie zaprezentować każdego z nagrodzonych, gdyż koncert trwałby kilka godzin.

Po prezentacji laureatów rozpoczęło się wręczanie dyplomów, statuetek oraz nagród, które - jak na jubileusz przystało - były wyjątkowo cenne. W tej przyjemnej ceremoni wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków Szczepan Paliński i p.o. Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Grzegorz Gębski.

Dla przypomnienia: Festiwal składał się z pięciu konkursów: konkursu plastycznego, recytatorskiego, muzycznego, teatralnego i tanecznego; w plastycznym udział wzięło dziewięćdziesięciu sześciu uczestników, w recytatorskim dwadzieścia jeden osób, w muzycznym czterdzieści cztery podmioty, w teatralnym dwadzieścia dwa zespoły (dwieście sześćdziesią siedem osób), w tanecznym pięćdziesiąt osiem zespołów i siedemset trzydziestu trzech uczestników. Razem w JAWORZE 2015 wystąpiło ponad 1 500 osób z różnych miast województwa śląskiego i małopolskiego, którzy przybyli wraz z opiekunami do Jaworzna, by wziąć udział w zmaganiach odbywających się w dwóch współpracujących instytucjach – w Miejskim Centrum Kultury i Sportu oraz w Młodzieżowym Domu Kultury.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy służyli pomocą w organizacji Festiwalu, dziękujemy obsłudze technicznej, akustykom, konserwatorom, dziękujemy młodzieży i dzieciom, dziękujemy ich opiekunom i nauczycielom za zaangażowanie i udział, dziękujemy naszym jurorom i oczywiście jeszcze raz dziękujemy naszym darczyńcom:

sponsorowi głównemu: Fundacji TAURON

fundacja tauron

oraz Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej"

fundacja ENERGETYKA

a także Wydziałowi Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

logo jaworzno

Relacja z Gali JAWOR 2015