Drugoligowi koszykarze MCKiS Jaworzno zagrali w ubiegłą sobotę (19 stycznia) kolejne bardzo dobre spotkanie i odnieśli swoje drugie zwycięstwo z rzędu! Tym razem wyższość Sokołów musiał uznać wyżej notowany AZS UJK Kielce.

W I rundzie spotkań jaworznianie dostali srogą lekcję koszykówki od AZS-u, przegrywając na terenie rywala 50:88. Od tego meczu minęły jednak ponad 3 miesiące a w tym czasie MCKiS świetnie odrobił zadanie domowe i w rewanżu to Jaworzno mogło cieszyć się z wygranej 86:71.

Od pierwszego gwizdka mecz rozgrywany był na wysokiej intensywności. Kibice mogli oglądać mnóstwo twardej, fizycznej podkoszowej walki, po której zarówno jaworznianie jak i kielczanie zdobywali punkty. Oba zespoły już w pierwszej kwarcie pokazały szeroki wachlarz umiejętności co zapowiadało niezwykle ciekawe spotkanie do ostatnich minut. Po pierwszej odsłonie gry na tablicy widniał wynik 22:21 dla MCKiS’u. Drugą kwartę jaworznianie zaczęli od dwóch celnych trójek lecz goście w mgnieniu oka odpowiedzieli tym samym i wynik meczu cały czas oscylował w granicach remisu. Lekki zryw Jaworzna w końcówce II kwarty pozwolił wygrać tę część gry 27:23 i dał prowadzenie 49:44.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Obie ekipy walczyły jak równy z równym, punkty wpadały raz z jednej, raz z drugiej strony i żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć rywalowi na bezpieczną przewagę punktową. Kielczanie w tej kwarcie odrobili jedno oczko natomiast w zespole Jaworzna urazu stawu skokowego nabawił się dobrze spisujący się w ostatnich meczach Sebastian Dąbek, który musiał opuścić parkiet i nie był w stanie wspomóc kolegów w końcówce meczu.

Wydarzenia na parkiecie sprawiły, że ostatnia część gry zapowiadała się niezwykle emocjonująco i publiczność na pewno nie mogła być zawiedziona, że zdecydowała się spędzić sobotni wieczór z jaworznicką koszykówką. Mimo osłabienia MCKiS’u, w IV kwarcie wydawało się, że to zawodnicy AZS’u nie wytrzymali trudów spotkania. Kielczanie seryjnie pudłowali z – teoretycznie – łatwych pozycji i – dzięki dobrej defensywie jaworznian – popełnili kilka kluczowych dla losów spotkania strat. Dzięki temu, na 5 minut przed końcem spotkania – MCKiS osiągnął 15-punktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu.

MCKiS Jaworzno – AZS UJK Kielce 86:71 (22:21; 27:23; 19:20: 18:7)

MCKiS Jaworzno: Dąbek – 19(3×3); Lemański – 19(5×3); Dusiło – 12; Grochowski – 10(2×3); Goldammer – 8; Brzozowski – 5(1×3); Roszkowski – 5(1×3); Cepuchowicz – 5(1×3); Boryka – 3.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra już we wtorek – 22 stycznia – o godz. 20.00 w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Rywalem podopiecznych Przemysława Bilińskiego będzie zespół MKS II Dąbrowa Górnicza.