Koszykarze MCKiS Jaworzno odnotowali w ubiegła sobotę – 26 stycznia – czwarte z kolei zwycięstwo. Tym razem odprawili z kwitkiem zespół KS Pogoń Ruda Śląska 89:81.

Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla gospodarzy – proste błędy, masa przestrzelonych rzutów i po 7 minutach gry to goście prowadzili 19:12. W samej końcówce kwarty sprawy w swoje ręce wziął Sebastian Dąbek, który indywidualnymi akcjami, jeszcze przed końcem kwarty, zniwelował straty do dwóch oczek. W drugiej ćwiartce gra mocno się zaostrzyła, a sędziowie mieli sporo pracy. Jaworznianie dwukrotnie próbowali odskoczyć lecz rudzianie w mgnieniu oka niwelowali straty celnymi rzutami z dystansu. Do przerwy minimalne prowadzenie MCKiS 43:40.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się zbyt istotnie. Obydwa zespoły walczyły na każdym centymetrze parkietu, a wynik cały czas oscylował w granicach remisu. W połowie trzeciej kwarty ponownie ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Dąbek. W pojedynkę zaaplikował gościom pięć „trójek” i wyprowadził Jaworzno na 11 punktowe prowadzenie.

W czwartej kwarcie przewaga MCKiS Jaworzno urosła do niemal 20 punktów i wydawać się mogło, że jest po meczu. Jednak rudzianie, znani z walki o każdą piłkę do ostatniej sekundy, także tym razem pokazali charakter. W niespełna 5 min. zdołali zbliżyć się do jaworznian na zaledwie 5 punktów i na 1,5 minuty przed końcową syreną wynik tego spotkania był nadal otwarty. Goście w samej końcówce popełnili jednak bolesne błędy, po których MCKiS przypieczętował czwartą wygraną z rzędu na własnym parkiecie. Po 19. kolejkach, z 31 punktami, MCKiS Jaworzno plasuje się na piątej pozycji w ligowej tabeli.

MCKiS Jaworzno – KS Pogoń Ruda Śląska 89:81 (19:21; 24:19; 27:19; 19:22)

MCKiS: Dąbek – 29 (6×3); Dusiło – 20 (1×3); Boryka – 12 (2×3); Grochowski – 10 (2×3); Zawadzki – 7 (1×3); Lemański – 4; Roszkowski – 4; Goldammer -3; Cepuchowicz; Brzozowski.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra w najbliższa sobotę – 2 lutego – o godzinie 20.00, w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Rywalem naszej drużyny będzie obecny wicelider tabeli KK Polonia Bytom.