decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum
youtube-akrualnoscikup bilet 2

Dom Kultury w Szczakowej

90-lecie Domu Kultury w Szczakowej

90dkszczakowa 0056Trudno w jednym artykule przedstawić 90 lat bogatej historii, ale mówiąc o istnieniu Domu Kultury w Szczakowej na pewno trzeba przywołać pamięć Zdzisława Krudzielskiego – człowieka od którego wszystko się zaczęło.

Takim właśnie wspomnieniem o patronie szczakowskiej kultury rozpoczęto uroczystości związane z jubileuszem placówki. 12 października 2018 r. do Domu Kultury przy ul. Jagiellońskiej przybyło wielu znamienitych gości, wśród których byli m.in.: Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz se swoimi zastępcami - Tadeuszem Kaczmarkiem i Moniką Bryl oraz wnukowie Zdzisława Krudzielskiego – Wit i Piotr Górscy, którzy nie kryli wzruszenia widząc, że pamięć o ich dziadku jest w Jaworznie kultywowana. Działalność kulturalna bywa łatwiejsza dzięki hojności sponsorów, dlatego na imprezę zaproszono także Daniela Sierakowskiego – Prezesa Fundacji Energetyka Na Rzecz Polski Południowej, który od lat wspiera placówkę.

Czytaj więcej...

V Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej "Barka" – zapraszamy do wzięcia udziału!

barkaMiejskie Centrum Kultury i Sportu – Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II serdecznie zapraszają do udziału w V Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Barka".

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na Zajęcia Teatralne w Domu Kultury!

tn teatr plakat zapisy 2018 19Zajęcia odbywać się będą w grupach wiekowych, co umożliwi instruktorom dopasowanie treści do poziomu i zainteresowań młodych aktorów. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów we wtorki i środy.

Zajęcia są bezpłatne! Czekamy na Was!

Więcej informacji pod nr telefonu 32 61 775 38

90 lat Domu Kultury w Szczakowej

tn 1SZANOWNI PAŃSTWO

Serdecznie zapraszamy do Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej, aby wspólnie świętować 90- lecie naszej placówki. Mamy nadzieję, że przygotowany program przypadnie Państwu do gustu i zechcecie wziąć udział w zaplanowanych uroczystościach i wydarzeniach artystycznych.

W programie:

12.10- godz.18.30 - Recital "Wymyśliłam pejzaż ten" - piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej oraz Anny Jantar

13.10- godz.18.00 - "G. kontra G." - recital z piosenkami z repertuaru Marka Grechuty oraz Anny German

14.10- godz. 11.30 - Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej

Na pierwszym piętrze, w sali wystawowej, otwarta będzie wystawa poświęcona działalności Domu Kultury przygotowana dzięki zaangażowaniu i pomocy Muzeum Miasta Jaworzna.

Wejściówki na koncerty do odebrania w Domu Kultury im. Zdzisław Krudzielskiego przy ul Jagiellońskiej 3.

Serdecznie Państwa zapraszamy.

Dni otwarte w Domu Kultury w Szczakowej

szczakowa a3 drukSZANOWNI PAŃSTWO.
W roku kulturalnym 2018/19 prowadzimy kontynuację zajęć plastycznych, ceramicznych, teatralnych, tanecznych i muzycznych.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na dzień otwarty 3 września w godzinach od 15.00 do 17.00 do Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej, ul. Jagiellońska 3.

Czytaj więcej...

Akcja LATO w Domu Kultury - miłe wspomnienia

1Dzieci uczęszczające na zajęcia do szczakowskiego Domu Kultury mogły skorzystać z wielu form aktywności fizycznej i artystycznej.

Czytaj więcej...

Lipiec w Domu Kultury w Szczakowej

lato szczakowa 0005Dzieci uczęszczające na zajęcia do szczakowskiego Domu Kultury mogły w te wakacje skorzystać z wielu form aktywności fizycznej i artystycznej. Jednymi z pierwszych były warsztaty chemiczne, podczas których dzieci doświadczyły, w jaki sposób substancje zmieniają kolor, temperaturę i stan skupienia. Innym razem tworząc kilkuosobowe grupy tropiły przygodę w Geosferze, gdzie ich zadaniem było wynalezienie na mapie i w rzeczywistości miejsc, w których znajdowały się zagadki i zadania do wykonania. Naszych uczestników można było także spotkać na alejkach krakowskiego Zoo, podziwiających żywe cudy natury, a później figury ze stali przedstawiające postaci z filmów i bajek (minionki, smerfy, Shreka) znajdujące się na wystawie w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Nie zabrakło również warsztatów artystycznych w Osikowej Dolinie, skąd dzieci przywiozły własnoręcznie wykonane pamiątki – żółwie i kubeczki, na których znajdowały się barwione płatki drewna osikowego. Natomiast zajęcia w pracowni plastyki i ceramiki zwieńczyły pierwsze dwa tygodnie akcji letniej. 

Czytaj więcej...