3. Spływ kajakowy "Flis na Przemszy"

poświęcony 90-leciu powstania w Sosnowcu Ligi Morskiej i Kolonialnej

2018.06.09

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Newsy - Flis kajakowy

III Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy” - przed nami

plakat flis a3Na 9 czerwca br. zaplanowano III Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy” poświęcony 90 – leciu powstania w Sosnowcu Ligi Morskiej i Kolonialnej w 100 - lecie Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym imprezę organizują władze miast przez, które przebiegać będzie trasa spływu, a mianowicie Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Chełmek oraz Bobrek. Początek mieścić będzie się przy pomniku „Trójkąta Trzech Cesarzy” w Sosnowcu, natomiast meta w miejscowości Bobrek, gdzie na zakończenie flisu czekać będzie energetyczny poczęstunek. Ideą spływu jest ukazanie walorów przyrodniczych, kulturowych, gospodarczych i turystycznych rzeki Przemszy. Jednak przede wszystkim chcemy pokazać, że rzeką Przemszą można pływać i jest to fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku. Spływ skierowany jest do wszystkich sympatyków sportów wodnych, odbywać się będzie rzeką Przemszą oraz Wisłą, a jej długość oszacowano na 27 km.

Czytaj więcej...

II Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy” za nami

z20343341VPrawie sto osob wzielo udzial w pierwszym historycW minioną sobotę 10 czerwca br. odbył się II Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy”. W organizację imprezy oprócz miasta Jaworzna włączyły się również inne miasta, a mianowicie Sosnowiec, Mysłowice, Chełmek oraz Bobrek. Na starcie spływu przy „Trójkącie Trzech Cesarzy” w Sosnowcu stawiło się 80 kajakarzy oraz włodarze wszystkich pięciu organizatorów. O godzinie 9.00 miejsce miało uroczyste otwarcie flisu, po którym czekał na uczestników poczęstunek przygotowany przez MOSiR Sosnowiec. Pierwsze kajaki na Białej Przemszy wodowały około godz. 10.00. Tegoroczna trasa spływu przebiegała przez Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Chełmek i Bobrek. Miłośnicy kajaków płynęli Białą Przemszą, Przemszą oraz Wisłą na odcinku o długości ok. 27 km.

Czytaj więcej...

II Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy” - przed nami

2.Spływ Kajakowy Flis na Przemszy baner na str. internetową2 z dopisanym rokiem

Na 10 czerwca br. zaplanowano II Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy” poświęcony pamięci Admirała Andrzeja Karwety. W tym roku imprezę organizują władze miast przez, które przebiegać będzie trasa spływu, a mianowicie Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Chełmek oraz Bobrek. Początek mieścić będzie się przy pomniku „Trójkąta Trzech Cesarzy” w Sosnowcu, natomiast meta w miejscowości Bobrek, gdzie na zakończenie flisu odbędzie się Msza Święta upamiętniająca Admirała Andrzeja Karwetę. Ideą spływu jest ukazanie walorów przyrodniczych, kulturowych, gospodarczych i turystycznych rzeki Przemszy. Jednak przede wszystkim chcemy pokazać, że rzeką Przemszą można pływać i jest to fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku. Spływ skierowany jest do wszystkich sympatyków sportów wodnych, odbywać się będzie rzeką Przemszą oraz Wisłą, a jego długość oszacowano na 27 km.

Czytaj więcej...