regaty sosina banner 2018
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

III Regaty Kajakowe pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna - podsumowanie!!!

regaty kajakowe 2013W minioną sobotę 26 września b. roku odbyła się trzecia już edycja Regat Kajakowych, które pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna organizowane są na terenie OWR "Sosina" przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie. Zawody zapoczątkowane trzy lata temu z pomysłu oraz inicjatywy Zastępcy Prezydenta Miasta Jaworzna p. Tadeusza Kaczmarka, coraz wyraźniej wpisują się w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście i cieszą się coraz rosnącą popularnością wśród amatorów sportu naszego miasta. Dość powiedzieć, że mimo niepewnej, deszczowej aury w sobotę na starcie stanęły 22 osady, którym nie straszne były chłód czy deszcz, a liczyła się przede wszystkim sportowa walka i wspaniała atmosfera. Obserwujemy zatem corocznie wzrost zainteresowania regatami wśród uczestników – w pierwszej edycji na starcie stanęło 30 śmiałków, rok później 32, a w tym roku frekwencja była najwyższa i wyniosła 39 zawodników i zawodniczek tak z naszego miasta, jak i miast sąsiadujących z Jaworznem (Chrzanów, Kraków, Sosnowiec i Katowice).
Biuro zawodów rozpoczęło przyjmowanie i potwierdzanie zgłoszeń już od godziny 10.00 i od samego jego otwarcia coraz więcej zawodników i zawodniczek dokonywało formalności związanych z uczestnictwem w imprezie. Rywalizacja zaplanowana była w pięciu kategoriach: K1 mężczyzn, K1 kobiet, K2 mężczyzn, K2 kobiet oraz w Mikstach, a odbywała się na wyczerpującym dystansie 6 kilometrów (dwie pętle - od ośrodka DB Schenker do wyspy i z powrotem).
W kategorii K1 mężczyzn wystartowało trzech zawodników, w kategorii K1 kobiet rywalizowały dwie zawodniczki, w kategorii K2 mężczyzn aż dwanaście mocnych osad, w kategorii K2 kobiet jeden żeński zespół oraz w mikstach cztery "mieszane" zespoły. Po szybkiej weryfikacji i omówieniu trasy punktualnie o godzinie 12.00 nastąpił start – wspólnie dla wszystkich ekip. Fantastyczna, wyczerpująca walka trwała od samego początku, a jeszcze po pokonaniu pierwszej pętli trudno było typować pewnych zwycięzców. Podkreślić w tym miejscu trzeba, że absolutnie wszyscy zawodnicy popłynęli wspaniale i z pewnością dali z siebie wszystko. Wśród nich najszybszym okazał się Grzegorz Studziżba, który z doskonałym czasem 34 minut i 38 sekund pierwszy zameldował się na mecie.
Po "zaliczeniu" dystansu przez wszystkie osady na zmęczonych zawodników tradycyjnie czekał już gorący posiłek regeneracyjny, a po chwili ogłoszone zostały wyniki i nastąpiła uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców, której przewodniczyli: po raz trzeci osobiście biorący bezpośredni udział w regatach Zastępca Prezydenta Jaworzna p. Tadeusz Kaczmarek oraz Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu p. Sebastian Kuś. Na zakończenie imprezy wszyscy jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki i jak zapewnił p. Prezydent - zaproszenie na kolejną edycję regat w przyszłym roku.

Wyniki w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco:
Kat. K1 Mężczyzn:
1. Grzegorz Studziżba (Jaworzno) - czas 34:38
2. Kazimierz Wysocki (Chrzanów) - czas 36:42
3. Piotr Pisula (Katowice) – czas 40:29

Kat. K1 Kobiet:
1. Jolanta Niedzielczyk (Chrzanów) - czas 34:35
2. Katarzyna Smolarczyk (Kraków) - czas 56:38

Kat. K2 Mężczyzn:
1. Tadeusz Kaczmarek/Sławomir Ziętara (Jaworzno) - czas 37:54
2. Marcin Tosza/Damian Szykuła (Jaworzno) - czas 38:02
3. Janusz Jarzynka/Jacek Stochmal (Jaworzno) - czas 39:42
Zawody tej kategorii również ukończyli: Grzegorz Gębski/Jacek Sowa (Jaworzno) – czas 40:13, Mariusz Drabiński/Artur Kopeć (Jaworzno) – czas 41:37, Grzegorz Stano/Jerzy Kołodziej (Jaworzno) – czas 41:58, Rafał Frączek/Mateusz Florczyk (Jaworzno) – czas 42:56, Leszek Bernacki/Edard Sitarz (Jaworzno) – czas 45:58, Jakub Partyka/Krzysztof Pieczara (Jaworzno) – czas 46:05, Damian Kaczmarczyk/Łukasz Jędrusik (Sosnowiec) – czas 48:41, Bogusław Lech/Łukasz Nieużyła (Jaworzno) – czas 50:09, Krzysztof Nowak/Tadeusz Micyk (Jaworzno)– czas 52:50

Kat. K2 Kobiet:
1. Joanna Reus/Marzena Musiał (Jaworzno) - czas 45:35

Kat. Miksty
1. Katarzyna Kulawik/Artur Głodek(Sosnowiec) - czas 43:30
2. Bożena Szyszko/Robert Szyszko (Jaworzno) – czas 44:44
3. Kkarolina Ryś/Jakub Mocek (Jaworzno) – czas 50:08
W tej kategorii również rywalizowali: Izabela Baran/Jarosław Kubiak (Jaworzno) – czas 59:05