regaty sosina banner 2018
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

I Regaty Kajakowe pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna - relacja z imprezy!!!

regaty kajakowe 2013W sobotę 28 września br., na terenie OWR Sosina odbyły się I Regaty Kajakowe pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Zawody organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie od początku przebiegały w przyjacielskiej i bardzo sportowej atmosferze. Celem regat było propagowanie turystyki i sportu kajakowego, czynny wypoczynek weekendowy, promocja miasta Jaworzna i jego terenów rekreacyjnych, a także rozszerzenie oferty sportowej dla mieszkańców naszego miasta.

Na starcie - pomimo chłodu i niskiej temperatury - stanęło 30 zawodników i zawodniczek z różnych regionów naszego kraju, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: K1 mężczyzn, K2 kobiet, K2 mężczyzn oraz Mikstach. Po szybkiej weryfikacji i omówieniu trasy przez sędziego punktualnie o godzinie 12.00 nastąpił start wspólny do wyścigu głównego na dystansie 6 kilometrów. Nieco później, około godziny 13.40, w ramach kajakowych zmagań odbyły się również mini regaty dla amatorów na dystansie ok. 600 m, w których wystartowało 4 "śmiałków" reprezentujących rodzinę Szczepańskich: Pan Zygmunt, Jan, Szczepan i Pani Weronika Szczepańscy.
Po wspaniałej walce na metę dotarli uczestnicy wszystkich kategorii wyścigu głównego oraz mini-regat, na których już czekał gorący i syty posiłek regeneracyjny. Następnie ogłoszono wyniki oraz odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców, której dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna p. Tadeusz Kaczmarek. A wyniki w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco:

Kat. K1 Mężczyzn:
1. Piotr Tylikowski (Czeladź);
2. Marcin Tosza (Jaworzno);
3. Tomasz Madejski (Łódź);
W tej kategorii również rywalizowali: Czesław Ochot (Katowice), Dariusz Starczyk (Jaowrzno), Zbigniew Kopczyński (Rybnik), Kamil Janus (Jaworzno), Michał Jóźwik (Jaworzno) i Maciej Karpiński(Rybnik).

Kat. K2 Kobiet:
1. Magdalena Tylikowska/Małgorzata Tylikowska (Czeladź).

Kat. K2 Mężczyzn:
1. Tadeusz Kaczmarek/Janusz Jarzynka (Jaworzno);
2. Grzegorz Stano/Jerzy Kołodziej (Jaworzno);
3. Maciej Pytel/Krzysztof Manthey (Bielsko-Biała);
Zawody tej kategorii również ukończyli: Damian Dziedzic/Marcin Chruściel (Sosnowiec), Krzysztof Władyka/Tomasz Najman (Jaworzno), Jarosław Jabłoński/Marcin Bryl (Jaworzno).

Kat. Miksty
1. Jacek Tkocz/Truda Tkocz (Jejkowice);
2. Adriana Czopik-Jóźwik/Przemysław Rusecki (Jaworzno/Katowice);
3. Katarzyna Kulawik/Przemysław Balcerek (Sosnowiec).

Wszyscy uczestnicy imprezy zgodnie potwierdzili, iż zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, nie brakowało emocji, a każdy ze startujących wykazał się hartem ducha i z pewnością zasłużył na miano zwycięzcy. Już dzisiaj w imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie na kolejną edycję regat w przyszłym roku i gorąco dziękujemy tym, którzy przyczynili się do świetnej organizacji niniejszej