regaty sosina banner 2018
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

IV Regaty Kajakowe- zapraszamy do zapisów

IV Regaty Kajakowe 2016Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Regat Kajakowych, które odbędą się sobotę 24 września na terenie OWR Sosina . Zawody organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie odbędą pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km, a do wyboru jest aż 5 kategorii:
- jedynki kobiet (K1 kobiety)
- jedynki mężczyzn (K1 mężczyźni)
- dwójki kobiet (K2 kobieta/kobieta)
- dwójki mężczyzn (K2 mężczyzna/mężczyzna)
- mikst (K2 kobieta/mężczyzna)
Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10.00 do godziny 11.30 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego DB Schenker. Start wspólny do wyścigu głównego zaplanowano na godzinę 12.00.
Organizator zapewnia 25 kajaków dwuosobowych oraz 10 kajaków jednoosobowych. Decyduje kolejność zapisów internetowych. W regatach można również startować na własnym kajaku- wtedy nie trzeba się zgłaszać, wystarczy pojawić się w dniu imprezy w biurze zawodów. Uwaga- do regat dopuszczamy tylko kajaki turystyczne, sprzęt z dnem w kształcie V nie zostanie dopuszczony do imprezy.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem imprezy i zgłoszenia się do tej ciekawej wodnej formy rywalizacji. Impreza ma na celu propagowanie turystyki i sportu kajakowego, promocję miasta Jaworzna i jego terenów rekreacyjnych, a udział w niej może być ciekawą sportową przygodą i nowym doświadczeniem. Za zwycięstwo w każdej kategorii przewidziany jest okolicznościowy puchar, a miejsca I-III nagradzane będą medalami