regaty sosina banner 2018
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Podsumowanie i wyniki VI Regat Kajkowych o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna 2018!!!

 MG 2566W minioną sobotę 22 września na terenie ośrodka DB Cargo nad Zalewem Sosina odbyła się szósta już edycja Regat Kajakowych. Podobnie jak w roku ubiegłym Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, a partnerem zawodów była firma Nowe Jaworzno Grupa TAURON Sp. z o.o.

Zawodnicy od godziny 10.00 zaczęli przybywać do biura zawodów. Do godziny 11.30 potwierdzali swoją obecność i dopełniali wszelkich formalności związanych ze startem, by około godziny 11.40 stawić się na odprawę przed startem. W tym roku oprócz zawodników z Jaworzna gościliśmy reprezentantów okolicznych miast (Bielska Białej, Rudy Śląskiej, Piły Kościeleckiej, Czeladzi, Sosnowca i Katowic).


Start odbył się punktualnie o godzinie 12.00, a stanęło do rywalizacji 50 kajakarzy podzielonych w pięciu kategoriach: K1 kobiet, K1 mężczyzn, K2 kobiet, K2 mężczyzn, oraz K2 mikst – w sumie na wodzie mogliśmy zobaczyć 30 kajaków (10 w "jedynkach" i 20 w "dwójkach" i "mikstach"). Trasa, którą kajakarze mieli do przepłynięcia to pętla pokonywana dwukrotnie - DB Cargo, rejon kąpieliska, opłyniecie wyspy i powrót do bazy w DB Cargo. Mimo amatorskiego charakteru zawodów rywalizacja była bardzo zacięta i każdy chciał osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Po dopłynięciu do mety na każdego z zawodników czekał tradycyjnie już ciepły posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal. Po podliczeniu wszystkich wyników nastąpiła uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców, której przewodniczył Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek.

WYNIKI REGAT