2018 rolki baner

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

5. Edycja "Rolkuj po Nadzieję"

rolkiW sobotę 12 maja 2018 roku po raz piąty na terenie OWR Sosina przy ulicy Bukowskiej odbędzie się charytatywny przejazd rolkarzy w ramach pomocy dla Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Impreza, nad którą Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert skierowana jest do wszystkich posiadaczy rolek pragnących uczestniczyć w charytatywnym przejeździe. Zapraszamy wszystkich amatorów jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnym skatingiem. Rolki podobnie - jak jogging i nordic walking - stały się popularne wśród mieszkańców naszego miasta. Przejazd odbędzie się na trasie pętli o długości ok. 1,1 km. Zawodnicy będą mieli za zadanie pokonanie wielokrotności tej pętli z sugerowanym dystansem docelowym 10km. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wydłużenia tego dystansu bądź skrócenia jeśli nie będzie czuł się na siłach by przejechać 10 km. Najważniejszy jest masowy udział, gdyż cały dochód z imprezy wspomoże działalność Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

Czytaj więcej...

Zmiana terminu 5. edycji imprezy charytatywnej "Rolkuj po Nadzieję" !!!

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie informuję, że 5. edycja imprezy charytatywnej dla Hospicjum Homo-Hominii w Jaworznie "Rolkuj po Nadzieję" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna nie odbędzie się w tym roku. Imprezę zaplanowano na 12 maja 2018 r.
Wszelkie niezbędne informację dotyczące imprezy przekazane zostaną w marcu 2018 r. na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu (www.mckis.jaw.pl).

4. Edycja "Rolkuj po Nadzieję"

plakat rolki 2016 1 page 001W sobotę 24 września 2016 roku po raz czwarty na terenie OWR Sosina przy ulicy Bukowskiej odbędzie się charytatywny przejazd rolkarzy w ramach pomocy dla Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Impreza, nad którą Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert skierowana jest do wszystkich posiadaczy rolek pragnących uczestniczyć w charytatywnym przejeździe. Zapraszamy wszystkich amatorów jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnym skatingiem. Rolki podobnie - jak jogging i nordic walking - stały się popularne wśród mieszkańców naszego miasta. Trzy lata temu na starcie stanęło ponad 300 zawodników, a w dwóch kolejnych edycjach mimo kapryśnej aury niemal 120 miłośników rolek. Przejazd odbędzie się na trasie pętli o długości ok. 1,1 km. Zawodnicy będą mieli za zadanie pokonanie wielokrotności tej pętli z sugerowanym dystansem docelowym 10km. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wydłużenia tego dystansu bądź skrócenia jeśli nie będzie czuł się na siłach by przejechać 10 km. Najważniejszy jest masowy udział, gdyż cały dochód z imprezy wspomoże działalność Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

Czytaj więcej...

Rolkowali po Nadzieję.

rolkiIII edycja „Rolkuj po Nadzieję” już za nami. Impreza odbyła się 26 września na OWR Sosina w Jaworznie. Zorganizowana została przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie z jaworznickim Hospicjum Homo – Homni im. Św. Brata Alberta.

Czytaj więcej...

Święto rolkarzy - trzecia edycja "Rolkuj po nadzieję", 26.09.2015!!!

rolki26 września (sobota) 2015 roku o godz. 15.00 wystartują rolkarze do przejazdu charytatywnego w ramach pomocy dla Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Impreza jest skierowana do wszystkich, którzy posiadają rolki i chcieliby wziąć udział w masowym kilkusetosobowym przejeździe. Zapraszamy więc już jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnych skatingiem.

Czytaj więcej...

Rolkuj po Nadzieję - podsumowanie imprezy z 2014 roku!!!

rolkiW sobotę 27 września 2014 roku OWR Sosina przejęli w niepodzielne władanie rolkarze biorący udział w drugiej edycji imprezy „Rolkuj po Nadzieję". W tym roku uczestnicy przejechali dystans 11 km (10 okrążeń - każde 1,1 km). Przejazd charytatywny był zarazem formą pomocy dla Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Sobotnia impreza była skierowana do wszystkich posiadaczy rolek bez względu na wiek i mimo początkowych kaprysów aury cieszyła się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt udziału w imprezie 116 startujących.

Czytaj więcej...