decor-gora-sport
23-04-18 roku

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Podsumowanie I rundy oraz zestaw par II rundy w PLAY-OFF koszykówki!!!

plakat 2 runda playoff OPOLEJuż jutro w sobotę 7 kwietnia startuje druga runda (czyli 1/8) fazy PLAY-OFF o awans do I ligi koszykówki. Na placu boju pozostało 16 najlepszych ekip, które teraz walczyć będą o znalezienie się w najlepszej ósemce. Rywalizacja trwać będzie do dwóch wygranych spotkań, gospodarzami pierwszych meczów będą ekipy, które po sezonie zasadniczym w swoich grupach zajęły wyższe miejsca. Podobnie w przypadku remisowego bilansu meczów, ewentualne decydujące trzecie starcie odbędzie się na parkiecie zespołów z wyższych miejsc. W rundzie pierwszej nie zabrakło kilku małych niespodzianek, gdzie awans wywalczyły ekipy niżej sklasyfikowane od swoich rywali (szczególnie ciekawie bylo w grupie A, w której aż w trzech parach promocję uzyskały zespoły z miejsc 5, 6 i 7 po sezonie zasadniczym, a ekipa z miejsca 8 dopiero w trzecim dodatkowym meczu uległa liderowi grupy).

W gronie drużyn walczących dalej znaleźli się też oczywiście podopieczni trenera Przemysława Bilińskiego, którzy po pokonaniu (2:0) Pogoni Ruda Śląska w kolejnej fazie gier spotkają się z drugim zespołem grupy D - Weegree AZS Politechniką Opolską. Niestety dla nas w tym arcytrudnym pojedynku teraz rozstawieni wyżej będą opolanie i to właśnie w Opolu MCKiS Jaworzno rozpocznie pierwszą batalię (Arena Opole, ul. Oleska 70, godz. 20.00). Rewanż – z powodu odbywających się w naszej hali Targów Budownictwa - odbędzie się szybko, bo już w środę 11 kwietnia (Hala MCKiS, ul. Grunwaldzka 80, godz. 19.00). W przypadku potrzeby rozegrania trzeciego meczu odbędzie się on w środę 18 kwietnia ponownie w Opolu. Na zwycięzcę z naszej pary czekać będzie wygrany w rywalizacji Decka Pelplin - KS Rosa Sport Radom.
Serdecznie zapraszamy do wsparcia obecnością i dopingiem naszych koszykarzy w tym jakże ważnym wydarzeniu.

II runda PLAY-OFF
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1 – B5    Decka Pelplin – KS Rosa Sport Radom
para 2: B1 – C5    Syntex Księżak Łowicz – TS Wisła Kraków
para 3: C1 – D4    AZS AGH Kraków – KS Stal Kosz Ostrów Wielkopolski
para 4: D1 – A5    Górnik Trans.eu Wałbrzych – Sklep Polski MKK Gniezno
para 5: D3 – A7    Exact Systems Śląsk II Wrocław - Domino Inowrocław
para 6: B2 – A6    AZS UMCS Lublin – Politechnika Gdańska
para 7: C2 – B3    AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – Żubry Białystok
para 8: D2 – C3    Weegree AZS Politechnika Opolska – MCKiS Jaworzno

Terminarz drugiej rundy PLAY-OFF: (do dwóch zwycięstw)
mecz nr 1:
Weegree AZS Politechnika Opolska - MCKiS Jaworzno
7 kwietnia (sobota) - godz. 20.00
Arena Opole, ul. Oleska 70

mecz nr 2:
MCKiS Jaworzno – Weegree AZS Politechnika Opolska
11 kwietnia (środa) - godz. 19.00
Jaworzno, Hala MCKiS, ul. Grunwaldzka 80
wstęp wolny!!!

ewentualny mecz nr 3 (tylko w przypadku remisu w meczach 1-1):
Weegree AZS Politechnika Opolska - MCKiS Jaworzno
18 kwietnia (środa) - godz. ???
Arena Opole, ul. Oleska 70

III runda PLAY-OFF – ćwierćfinał
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8 (potencjalny mecz MCKiS Jaworzno)
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 7

awans do I LIGI – 3 najlepsze drużyny po całym PLAY-OFF (po V rundach)

 

Wyniki I rundy PLAY-OFF:
grupa A (do dwóch wygranych)
Decka Pelplin (A1) – SMS PZKosz Władysławowo (A8) 2 : 1 (79:71, 84:85, 91:65)
BC Obra Kościan (A2) – Domino Inowrocław (A7) 1 : 2 (62:47, 56:65, 77:82)
Asseco AMW II Gdynia (A3) – Politechnika Gdańska (A6) 0 : 2 (77:94, 76:101)
MKS Sokół Międzychód (A4) – Sklep Polski MKK Gniezno (A5) 1 : 2 (79:61, 74:106, 63:67)

grupa B (do dwóch wygranych)
Syntex Księżak Łowicz (B1) – AZS UJK Kielce (B8) 2 : 0 (87:72, 87:76)
AZS UMCS Lublin (B2) – MUKS Hutnik Warszawa (B7) 2 : 0 (83:60, 83:77)
Żubry Białystok (B3) – ZKS Stal Stalowa Wola (B6) 2 : 0 (95:57, 93:68)
ŁKS AZS UŁ SG Łódź (B4) – KS Rosa-Sport Radom (B5) 1 : 2 (81:79, 69:76, 89:101)

grupa C (do dwóch wygranych)
AZS AGH Kraków (C1) – Daas Basket Hills Bielsko-Biała (C8) 2 : 0 (112:48, 114:67)
AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (C2) – Polonia Bytom (C7) 2 : 0 (89:67, 86:67)
MCKiS Jaworzno (C3) – Pogoń Ruda Śląska (C6) 2 : 0 (95:82, 91:84)
Zagłębie Sosnowiec (C4) – Wisła Kraków (C5) 0 : 2 (82:86, 71:88)

grupa D (do dwóch wygranych)
Górnik Trans.eu Wałbrzych (D1) – Muszkieterowie Nowa Sól (D8) 2 : 0 (97:49, 79:54)
Weegree AZS Politechnika Opolska (D2) – WKK Wrocław (D7) 2 : 0 (82:61, 98:67)
Exact Systems Śląsk II Wrocław (D3) – KS Sudety Jelenia Góra (D6) 2 : 0 (85:63, 84:78)
KS Stal Kosz Ostrów Wielkopolski (D4) – KS Kosz Pleszew (D5) 2 : 1 (77:63, 72:90, 77:52)

 

Utrzymały się w II lidze – po przegranych w I rundzie PLAY-OFF:
(sklasyfikowani na miejscach 17-32):
Grupa A: BC Obra Kościan, Asseco AMW II Gdynia, MKS Sokół Międzychód oraz SMS PZKosz Władysławowo
Grupa B: ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź, ZKS Stal Stalowa Wola, MUKS Hutnik Warszawa oraz AZS UJK Kielce
Grupa C: Zagłębie Sosnowiec, KS Pogoń Ruda Śląska, Polonia Bytom oraz DAAS Basket Hills Bielsko Biała
Grupa D: KS Kosz Pleszew, KS Sudety Jelenia Góra, WKK Wrocław oraz Muszkieterowie Nowa Sól

Utrzymały się w II lidze – bez gry od razu po sezonie zasadniczym:
(sklasyfikowani na miejscach 33-41)
Grupa A: AZS UMK PBDI Toruń oraz Trefl II Sopot
Grupa B: KKS Tur Basket Bielsk Podlaski, TBV Start II Lublin oraz Dziki Warszawa
Grupa C: AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl oraz MKS II Dąbrowa Górnicza
Grupa D: Roben Gimbasket Wrocław oraz AZS Częstochowa

Utrzymały się w II lidze - po wygranych barażach o utrzymanie – PLAY-OUT:
(sklasyfikowani na miejscach 42-48)
Grupa A: Biofarm Basket Suchy Las oraz Stomil Olsztyn
Grupa B: Legia II Warszawa
Grupa C: KŚ AZS Gliwice oraz SSK Rzeszów
Grupa D: RKKS Rawia Rawag Rawicz oraz Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie

SPADŁY DO III LIGI - po porażkach w barażach o utrzymanie – PLAY-OUT:
(sklasyfikowani na miejscach 49 - 55)
Grupa A: Gryf Goleniów oraz Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne
Grupa B: Sokół Ostrów Mazowiecka
Grupa C: MKKS Rybnik oraz Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków
Grupa D: MKS Otmuchów oraz SMK Lubin