decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Dom Kultury w Jeleniu

Festiwal Gier Planszowych w Domu Kultury w Jeleniu

100 0345Planszówki to świetna forma spędzania wolnego czasu. Tego rodzaju aktywność pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny młodego człowieka, ale również doskonale spełnia funkcję integralną wśród rówieśników. Gdyż jak to z każdym hobby bywa – najlepiej smakuje w grupie.

Czytaj więcej...

Teatr "Kryształowa Królowa Śniegu" w Domu Kultury w Jeleniu

3W ramach obchodów mikołajkowych 7 grudnia Dom Kultury w Jeleniu zaprosił dzieci z Przedszkola nr 19 oraz uczniów klas I -IV ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Jaworznie do obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Kryształowa Królowa Śniegu" według baśni Hansa Christiana Andersena.

Czytaj więcej...

Andrzejki w Domu Kultury w Jeleniu

1Tradycja „andrzejek” sięga swoją historią starożytnej Grecji, wiąże w sobie przedchrześcijańskie tradycje różnych kultur. Obchodzimy ją w wigilię św. Andrzeja, który w sumie nie ma z tymi obrzędami nic wspólnego.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem w Domu Kultury w Jeleniu

1W polskiej tradycji pamięć o Świętym Mikołaju jest nieustająco żywa i ochoczo podtrzymywana przez kolejne pokolenia. Dzień imienin Mikołaja, przypadający w grudniu jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami.

Czytaj więcej...

XV Jaworznicki Konkurs Pieśni Ludowej w Jeleniu

2015 XV JKPL10 listopada na scenie Domu Kultury w Jeleniu odbył się XV Jaworznicki Konkurs Pieśni Ludowej dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów ze szkół podstawowych. W konkursie wystąpili soliści oraz zespoły wokalne. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na muzykalność, dykcję, intonację, dobór repertuaru do wieku i możliwości dzieci.

Czytaj więcej...

Rozgrywki BOCCIA w DK w Jeleniu

1W dniu 1 grudnia odbyły się rozgrywki boccia - włoskiej odmiany gry w „bule”. Ze względu na charakterystyczną dla większości gier „bulowych” prostotę zasad, relatywnie do innych sportów, tani sprzęt i niewielkie wymagania w zakresie miejsca do gry, boccia polecana jest jako gra integracyjna, niezależna od wieku uczestników.

Czytaj więcej...

Podkategorie