decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Dzień Dziecka pełną parą!

1Dziecięcy optymizm to ogromny skarb, dlatego dorośli dbają o to, aby w okresie dzieciństwa uśmiech na twarzach dzieci był czymś naturalnym i powszednim. Dzień Dziecka był okazją, aby w tym wyjątkowym czasie z dziecięcych buzi nie znikały uśmiechy, a zadbali o to organizatorzy imprezy mającej miejsce w Domu Kultury w Szczakowej.

Tradycja organizowania Dnia Dziecka przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu Dom Kultury w Szczakowej i Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna sięga już kilkunastu lat, a szczególnie jest w to zaangażowany Tadeusz Kaczmarek - obecny Z-ca Prezydenta Miasta Jaworzna, któremu bardzo zależy na organizowaniu tego święta w Szczakowej.

I tym roku tradycji także stało się zadość. Najpierw organizatorzy przekazali dzieciom w imieniu I Z-cy Prezydenta Miasta życzenia zdrowia, optymizmu oraz wielu wspaniałych chwil w życiu, a później zaprosili do wspólnej zabawy.

A było w czym wybierać. O warsztaty dla dzieci zadbali instruktorzy MCKiS: Anita Mika, która prowadziła z najmłodszymi zabawy piaskiem kinetycznym, Bożena Kaszyca, u której można było własnoręcznie stworzyć biżuterię z koralików lub pamiątkowe kotyliony. Instruktor Paulina Kurkowska modelowała z baloników kolorowe zwierzątka, które następnie rozdawała zachwyconym maluchom.

Z kolei Cyrk Anime prowadził warsztaty zawierające elementy aktywności fizycznej, podczas których zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli spróbować jazdy na monocyklach, chodzenia na szczudłach, żonglowania piłkami i innych atrakcji doskonale znanych nam z cyrkowej areny.

Do pań z Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna, Magdaleny Ossysek i Małgorzaty Naporowskiej, ustawił się długi ogonek chętnych na pomalowanie twarzy, jednak prawdziwą sensacją była wizyta Anny (Angelina Więckowska) i Elsy (Monika Piecka), bohaterek "Krainy Lodu", z którymi dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie.

Szczególne podziękowania należą się Dariuszowi Kleszczowi, komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, który na tę wyjątkową okoliczność udostępnił bojowy wóz strażacki. Dzieci mogły porozmawiać ze strażakami i poznać tajniki tego zawodu, a także obejrzeć z bliska ten intrygujący czerwony samochód.

Najmłodsi mogli stracić trochę energii podczas radosnej zabawy na dmuchańcach, ale nie na długo, gdyż w ponownym "ładowaniu baterii" z pewnością pomogły rozdawane lody i słodycze.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego dnia dla naszych wyjątkowych dzieci. Najcenniejszym prezentem z okazji Dnia Dziecka są uwaga i czas poświęcony najmłodszym, dlatego szczególnie dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzone chwile.

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21

 

22