decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Akcja LATO w Domu Kultury - miłe wspomnienia

1Dzieci uczęszczające na zajęcia do szczakowskiego Domu Kultury mogły skorzystać z wielu form aktywności fizycznej i artystycznej.

Jednymi z pierwszych były warsztaty chemiczne, podczas których dzieci doświadczyły, w jaki sposób substancje zmieniają kolor, temperaturę i stan skupienia.

Innym razem, tworząc kilkuosobowe grupy, tropiły przygodę w Geosferze, gdzie ich zadaniem było wynalezienie na mapie i w rzeczywistości miejsc, w których znajdowały się zagadki i zadania do wykonania. Zwycięzca miał wykazać się wykonaniem poprawnie wszystkich zadań w jak najkrótszym czasie.

Naszych uczestników można było także spotkać na alejkach krakowskiego Zoo, podziwiających żywe cuda natury, a później figury ze stali przedstawiające postaci z filmów i bajek (minionki, smerfy, Shreka) znajdujące się na wystawie w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Wizyta w Multikinie i KFC była także udziałem naszych podopiecznych.

Nie zabrakło warsztatów artystycznych w Osikowej Dolinie, skąd dzieci przywiozły własnoręcznie wykonane pamiątki – żółwie i kubeczki, na których znajdowały się barwione płatki drewna osikowego.

Natomiast zajęcia w pracowni plastyki i ceramiki zwieńczyły pierwsze dwa tygodnie akcji letniej.

Wycieczka do parku etnograficznego w Chorzowie otworzyła kolejny tydzień wakacyjnych atrakcji. W tym miejscu dzieci miały możliwość zobaczenia starodawnych domostw oraz zabawy w poszukiwanie ukrytych przedmiotów. Wtorkowe zajęcia (17.07.)poświęcone były m.in. na zapoznanie się z zasadami bezpiecznego spędzania wakacji (dziękujemy Pani Kasi z sanepidu). Tego dnia nie zabrakło również atrakcyjnych zajęć, podczas których uczestnicy wykonali różnymi technikami wakacyjne tatuaże, a także ramki z gliny.

Innego dnia był czas na wykonanie w grupach letniego plakatu plażowego.

Przygoda w „Sztuce Gotowania-Cynamon” w Katowicach na długo zostanie w naszej pamięci. Dzieci pod nadzorem kucharzy chętnie przygotowały knedle ze śliwkami lub mięsem oraz pyszną sałatkę.

Poniedziałkowe (23.07) zajęcia na terenie Dąbrowy Narodowej polegały na zapoznaniu się z częścią historii tej dzielnicy. Najważniejszym punktem wycieczki były odwiedziny we Wspólnocie Betlejem, którą prowadzi ksiądz Mirosław Tosza z myślą o bezdomnych i potrzebujących mężczyznach. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia pracowni, w której wykonuje się drewniane ikony, pracowni ceramiczną, pracowni z maszyną laserową oraz zagrody zwierząt. Dom powstały z dawnej szkoły podstawowej ma wystrój wzorowany na sztuce austriackiego artysty Hundertwassera (kolorowe kafle).

Po wycieczkach terenowych przyszedł czas na zwiedzenie własnego podwórka i placu zabaw, gdzie miłośnicy sportów i malarstwa na świeżym powietrzu mogli znaleźć coś dla siebie. Nasze dzieci uczestniczyły także w warsztatach „Zrób misia”, dzięki temu powstało wiele pięknych i kolorowych pluszaków dla dziewczyn lub chłopaków.

W czwartkowe przedpołudnie (26.07) zawitaliśmy ponownie do Geosfery, gdzie piekliśmy na ogniu kiełbaski, bawiliśmy się na placu zabaw oraz podziwialiśmy piękno przyrody. Czwarty tydzień lipca zamknął wypad do klubu Niko. Tutaj udaliśmy się na leśny spacer do źródełka, odwiedziliśmy słynnego Byka na rynku i spotkaliśmy się z kilkoma grupami z innych klubów MCKiS.

Nasze wakacje w szczakowskim Domu Kultury były bardzo ciekawe i różnorodne. 

Galeria