decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Festyn Rodzinny w Długoszynie - relacja

tn festyn w Dlugoszynie 11Festyn Rodzinny organizowany w Parku dzielnicy Długoszyn już na stałe wpisał się w roczny kalendarz wydarzeń kulturalnych, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. Nie inaczej było tym razem. W minioną sobotę, 8 lipca, jaworznianie mogli wziąć udział w szeregu atrakcji i konkursów, nad którymi czuwał główny organizator festynu - Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna.

Pierwsi mieszkańcy dzielnicy zjawili się już przed godziną 16:00, obserwując ostatnie przygotowania. Po oficjalnym rozpoczęciu festynu ruszyły zapisy do konkurencji przeprowadzanych przez harcerzy z VI Szczepu Harcerskiego "Chwaty" im. Stefana Żeromskiego. Na indywidualnych uczestników czekały skoki na gumowych piłkach oraz na wielkiej skakance. Najlepszych zawodników nagrodzono atrakcyjnymi upominkami, które zapewnił organizator. Nie zabrakło również konkurencji dla rodzin - zmagań z wykorzystaniem trzyosobowych nart z nagrodami ufundowanymi przez Pro-Familia Med.

Konkurencje zręcznościowe to nie jedyne konkursy, w których tego dnia mogli wziąć udział najmłodsi. Instruktorzy z Klubu Pod Skałką i z Domu Kultury w Szczakowej przygotowali warsztaty oraz konkursy plastyczne, a także cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs w układaniu wielkich puzzli na czas. Oprócz pokazu olbrzymichh baniek mydlanych czy zabaw animacyjnych mieszkańcy mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, dmuchanego zamku, wziąć udział w pokazie sprzętu strażackiego i zabawie tanecznej, która trwała aż do ostatnich minut festynu.

Miłośnicy brzmienia gitarowego również znaleźli w tym roku coś dla siebie. Na scenie tego dnia zaprezentował się folk rockowy zespół "Zdrawica", który swoje próby organizuje w długoszyńskim klubie. Występ młodych jaworznian nagrodzono gromkimi oklaskami.

tn festyn w Dlugoszynie 20

 

tn festyn w Dlugoszynie 36

 

tn WP 20170708 19 18 08 Pro

 

tn WP 20170708 20 04 57 Pro

 

tn WP 20170708 20 05 58 Pro