decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Rozstrzygnięcie XVI Konkursu Piosenki Turystycznej

logo mckis png
"Wędruj z nami lasami, polami i maszeruj bez końca, bez celu..." - to motto,które towarzyszyło uczestnikom XVI Konkursu Piosenki Turystycznej, mającego miejsce 19 i 20 października b.r. w Domu Kultury 
im. Z. Krudzielskiego w Jaworznie.

Wspaniały klimat panujący podczas konkursu udzielił się zarówno uczestnikom, opiekunom, jurorom, rodzicom, jak i organizatorom. Mieliśmy okazję usłyszeć wiele wspaniałych turystycznych piosenek. Na scenie oraz na widowni zapanowała miła muzyczna atmosfera.

W konkursie udział wzięło ok. 430 uczestników.

Całość dokonań artystycznych oceniało profesjonalne jury w składzie: Renata Gacek – kierownik Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie, przewodnicząca Komisji Kultury w Radzie Miejskiej miasta Jaworzna, Ewa Kulikowska - instruktor kultury MCKiS, Ewelina Karweta – instruktor kultury MCKiS, Elżbieta Helbin – nauczyciel w Przedszkolu Miejskim nr 12 Integracyjnym, Radosław Kałuża – drużynowy VI Szczepu Harcerskiego "Chwaty", laureat ogólnopolskich konkursów piosenek turystycznych i harcerskich.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za fantastyczne "muzyczne wędrówki" i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Wyniki XVI Konkursu Piosenki Turystycznej

Przedszkola

Zespoły:

I miejsce – zespół "Żabki" z PM nr 27 w Jaworznie,

II miejsce- zespół "Dziesiąteczki" z PM nr 10 w Jaworznie,

III miejsce – zespół "Kociaki " z PM nr 27 w Jaworznie.

Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienie honorowane nagrodą rzeczową.

Soliści:

I miejsce – Ania Stańczyk z PM nr 18 w Jaworznie,

II miejsce – Maja Stolarczyk z PM nr 27 w Jaworznie,

III miejsce – Amelia Kwapisz z PM nr 1 w Jaworznie.

Pozostali soliści otrzymali wyróżnienie honorowane nagrodą rzeczową.

Szkoły Podstawowe klasy I – III:

Zespoły:

I miejsce – zespół "Kosodrzewinki" z SP nr 15 w Jaworznie,

II miejsce – zespół "Pierwszaki z 14-stki" z SP nr 14 w Jaworznie,

III miejsce – zespół "Super drużyna" z SP 15 w Jaworznie,

Wyróżnienie- zespół " Zespół z 20-stki" z SP nr 20 w Jaworznie,

Wyróznienie- zespół "Wędrowcy z IIId" z SP 15 w Jaworznie.

Soliści:

I miejsce – Zosia Pawlik z SP nr 15 w Jaworznie,

II miejsce – Patrycja Baran z SP nr 15 w Jaworznie,

III miejsce – Agatka Stokowska z Klubu MCKiS "Podłęże"

Wyróznienie – Madzia Archamowicz z SP 8 w Jaworznie.

Szkoły Podstawowe klasy IV -VI

Zespoły:

I miejsce – duet "MDM6" z Klubu MCKiS "Pod Skałką"

II miejsce – zespół "Mrówki" z SP 3 w Jaworznie,

III miejsce – zespół z SP nr 15 w Jaworznie,

Wyróżnienie- zespół "Kantata" z ZSP nr 1 w Jaworznie.

Soliści:

I miejsce: Kacper Habowski z SP 20 w Jaworznie,

II miejsce – Jakub Duszyk z SP 8 w Jaworznie,

III miejsce – Maria Pawlik z Klubu MCKiS "Podłęże",

Wyróżnienie – Aleksandra Bojko z SP 15 w Jaworznie.

Szkoły podstawowe klasy VII, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, dorośli:

I miejsce – Wiktoria Giemza, Oliwier Dubiel z LO III w Jaworznie,

II miejsce – Maria Jończyk i Zuzanna Kramarz z SP 16 w Jaworznie,

III miejsce ex eaquo – zespół z SP 20 w Jaworznie, zespół "Minstrel" z MDK w Jaworznie,

chór "Sokół" z Domu Kultury im.Krudzielskiego w Jaworznie,

Wyróżnienie – zespół "Rolling Stone" z ZSO w Jaworznie.

Galeria I

Galeria II