decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

"Kiedyś wiało" - wystawa fotografii

galeria pusta styczen2018Galeria Pusta cd. zaprasza pod swoją strzechę na kolejną, lecz pierwszą w tym roku, wystawę prac uznanych artystów fotografików. Tym razem w charaterystycznej chacie przy ul. Fabrycznej 37 zostaną zaprezentowane dzieła o tematyce podróżniczej, w wykonaniu nastepujących fotografów: Aliaksandra Kuzniatsova, Arkadiusz Powałka, Fryderyk Potoczek, Maksymilian Zyberk-Plater, Krzysztof Świderski, Karolina Monwid-Olechowicz, Adam Pietkiewicz, Magdalena Synoradzka i Marcin Magiera.

Wystawę w Galerii Pustej cd. (ul. Fabryczna 37) będzie można podziwiać w terminie 31 stycznia - 27 lutego, a na wernisaż zaplanowano na środę - 31 stycznia, na godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

"Przyszedłeś nagle wietrze, wyrwałeś drzewa z objęć gór, a nas zapędziłeś do drewnianej Samotni. Kimże jesteśmy, skąd przybywamy, dokąd zmierzamy? Odwieczne pytania, na które nie dałeś odpowiedzi. Pozostały fotografie - zapis tych chwil, kiedyśmy zmagali się z Tobą, ledwo żywi, prawie zamarznięci, jak biedne jezioro. Te fotografie to dowód na nasze skostniałe palce trzymające światłomierze, na nasze przemoknięte buty, śmierdzace czosnkiem buzie. Te fotografie są świadkiem, że stawialiśmy Ci czoła, że staliśmy się jednością. Częśc nas została z Tobą, w miejscu gdzie kiedyś wiało..."