decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Święto Rodziny 2018

swieto rodziny 2018Maj zwykle kojarzy się z aktywnością fizyczną, grillowaniem na świeżym powietrzu, a przede wszystkim... Dniem Matki. Jak co roku MCKiS łączy te trzy rzeczy w fantastycznym wydarzeniu pod nazwą "Święto Rodziny". Impreza, w formie pikniku, odbędzie się w weekend - 26-27 maja - w parku Podłęże. W jej trakcie, jaworznianie będą mieli okazję aktywnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, a jednocześnie podziwiać m.in. występ zespołu Baciary oraz pokazy taneczne i wokalne przygotowane przez podopiecznych jaworznickich szkół i domów kultury. Poza sceną, teren parku zostanie podzielony na kilka stref wypełnionych atrakcjami.

Przez cały weekend najmłodsi uczestnicy będą mogli bawić się w specjalnej Strefie Malucha, gdzie znajdą baseny z kulkami, dmuchany zamek i inne ciekawe atrakcje. Dla całych rodzin, zwłaszcza tych lubiących sport, doskonałym pomysłem będzie odwiedzenie Strefy Rekreacyjnej, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje siły w konkurencjach sportowych. Natomiast dla trochę starszych oraz dorosłych uczestników, lubiących nieco ekstremalne wyzwania, dostępny będzie specjalny tor przeszkód, znany wszystkim z programu WIPEOUT.

Pierwszy dzień upłynie pod hasłem "Dookoła Świata", a główną atrakcją będą wioski tematyczne, które przybliżą uczestnikom wachlarz różnych kultur, tj. kowbojską, azjatycką i góralską. Górale zaznaczą swą obecność także w inny sposób, gdyż zespół folkowy Baciary da koncert, który przybliży uczestnikom pieśni ludowe wykonywane na tradycyjnych instrumentach. Zapraszamy również na warsztaty, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci poznają techniki rękodzieła, a także wezmą udział w zabawnych konkursach, które w każdym wzbudzą, być może nieodkryte dotąd, pokłady kreatywności.

Po fascynujących i pełnych wrażeń sobotnich atrakcjach, niedzielny piknik przeniesie się z kolei w "Bajkowy Świat", a na scenie wystąpią utalentowani i pełni pozytywnej energii młodzi artyści. Na młodych uczestnikach imprezy duże wrażenie zrobi też na pewno wioska Flinstonów, a każda młoda dama z pewnością ucieszy się z obecności zamku Disneya oraz pięknych i dobrze znanych księżniczek. Nie zabraknie rzecz jasna warsztatów, w czasie których uczestnicy sami będą mogli zmienić się w ulubione postaci z bajek, a ci trochę starsi zagłębią się w mroczny i bardzo magiczny świat J.R.R. Tolkiena. Całość uświetni obecność żywych maskotek, ciekawe konkurencje sportowe i oczywiście pyszne jedzenie.

Serdecznie zapraszamy - 26-27 maja 2018 - park Podłęże - będzie się działo!

Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.