decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Święto Rodziny

swieto rodziny 1W ostatni weekend maja, Park Podłęże gościł jaworznickie rodziny. „Święto Rodziny” było doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu i skorzystania z różnych atrakcji oferowanych przez miasto.


Przez cały czas trwania wydarzenia funkcjonowały stoiska o tematyce profilaktycznej, na których prowadzono różnorodne zabawy i konkursy. Dodatkowo rozdawano ulotki informacyjne i edukacyjne. Każdy dzień pikniku rozpoczynał rodzinny quiz profilaktyczny, który sprawdzał i poszerzał wiedzę mieszkańców na temat działań i instytucji związanych z profilaktyką. W ciągu dwóch dni imprezy, ze sceny wielokrotnie przekazywano informacje o współfinansowaniu zadania z budżetu gminy – Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Jaworznianie mieli okazję aktywnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, a jednocześnie bawić się podczas koncertu Baciar. Na scenie zaprezentowano również pokazy taneczne i wokalne przygotowane przez podopiecznych szkół i domów kultury. Przez cały weekend najmłodsi uczestnicy mogli bawić się w specjalnie przygotowanej Strefa Malucha, gdzie do dyspozycji oddano z kulkami, dmuchany zamek i inne ciekawe atrakcje. Całe rodziny, zwłaszcza te lubiące sport, mogły wykazać się w strefie rekreacyjnej, gdzie można było się sprawdzić w rozmaitych konkurencjach sprawnościowo- ruchowych. Trochę starsi i dorośli uczestnicy, lubiący nieco ekstremalne wyzwania, chętnie korzystali ze specjalnego toru przeszkód, znanego wszystkim z programu WIPEOUT.
Pierwszy dzień upłynął pod hasłem „Dookoła Świata”, a główną atrakcją były wioski tematyczne, które przybliżyły uczestnikom wachlarz najróżniejszych kultur tj. kowbojską, azjatycką i góralską. Rzecz jasna nie zabrakło rozmaitych warsztatów gdzie zarówno dorośli jak i dzieci poznawali techniki rękodzieła, a także wzięli udział w zabawnych konkursach. Drugi dzień pikniku przeniósł uczestników w „Bajkowy Świat”, a na scenie wystąpili sami młodzi, utalentowani i pełni pozytywnej energii młodzi artyści. Duże wrażenie zrobiła na młodych Jaworznianach wioska Flinstonów, a obecność księżniczeki innych dobrze znanych postaci bajkowych w połączeniu z dużym dmuchanym zamkiem Disneya uszczęśliwiły wszystkie dzieciaki. Tego dnia również nie zabrakło warsztatów,w czasie których uczestnicy sami mogli zmienić się w ulubione postaci z bajek, a ci trochę starsi zagłębili się w mroczny i bardzo magiczny świat J.R.R. Tolkiena.

swieto rodziny 2

sieto rodziny 3