decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Aktywne Dzielnice - Planty

aktywne logoW niedzielne popołudnie, 1 lipca, mieszkańcy Centrum wspólnie bawili się na Plantach podczas imprezy zorganizowanej w ramach cyklu „Aktywne Dzielnice”.
Imprezę rozpoczął koncert Orkiestry Kameralnej Miasta „Archetti, ale nie był to jedyny muzyczny akcent tego popołudnia. Mieszkańcy mogli wysłuchać ludowych piosenek w wykonaniu zespołu „Jawor”, a także obejrzeć musical „Koty”, który przygotowały dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczne w Domu Kultury „Archetti”.


W międzyczasie na stoiskach wokół sceny dzieci tworzyły ekologiczne instrumenty z materiałów takich jak puszki czy pudełka, do których następnie wsypywano kaszę i ryż. Takie instrumenty były pięknie oklejane i dekorowane, dzięki czemu każdy mógł się pochwalić swoim indywidualnym narzędziem do grania. Dzieci, ze swoimi instrumentami, dołączyły do orkiestry i wystąpiły na scenie z przygotowanym wcześniej utworem.
Impreza zakończyła się tak samo, jak się rozpoczęła, czyli koncertem Orkiestry „ Archetti”, zatem uczestnicy pikniku mogą mówić o prawdziwej muzycznej uczcie.