decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Aktywne Dzielnice - Dąbrowa Narodowa

aktywne logo14 lipca uaktywniła się Dąbrowa Narodowa, a to za sprawą pikniku, którego organizatorem był Prezydent Miasta Jaworzna, Miejskiego Centrum Kultury i Sportu i współorganizatora Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrowa Narodowa. Atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku było sporo. Instruktorki z MCKiS-u prowadziły liczne warsztaty. Dzieci miały więc pomalowane zabawnie buzie, robiły biżuterię z koralików, budowały wieżę z kinetycznego piasku.

Brały udział w konkursie plastycznym na zabytki Unii Europejskiej. Wspólnie z rodzicami brały udział w konkursie wiedzy o krajach unijnych, o których rodziny wykazały się sporą wiedzą. Nagrody rozdane przez Pana Prezydenta były zatem jak najbardziej zasłużone. Konkurs na ekologiczny strój lato 2018 wyzwolił w rodzinach pomysłowość i fantazję, a pociechy w przygotowanych strojach wyglądały dostojnie i barwnie. Dla wszystkich tańczyły grupy taneczne z klubów "Strażak" i "Podłęże". Wystąpili więc "Roztańczeni" Mini Stars", "Stars Junior" i "Inside". Bardzo bogata ofertę zabaw dla przybyłych miała też biblioteka Filia Dąbrowa Narodowa i Ochotnicza Straż Pożarna.
Na pikniku było śpiewnie i muzycznie za sprawą Dariusza Feca, który jak prawdziwy europejczyk- śpiewał w języku włoskim i hiszpańskim, a w angielskiej wersji piosenek usłyszeliśmy Anię Koper. W ludowym repertuarze wystąpiły jak zawsze niezawodne "Dąbrowianki".