decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

NIEBYWALENCJA - Festiwal im. Jeremiego Przybory

Niebywalencja malaNIEBYWALENCJA - niezwykły festiwal, będący jednocześnie konkursem dla fanów twórczości Jeremiego Przybory z całej Polski, odbędzie się w tym roku po raz drugi, w dniach 17-18 listopada, a jego areną będą sceny jaworznickich instytucji kultury.

Herbatka z Przyborą - 17 listopada - Teatr Sztuk

W pierwszym dniu Festiwalu organizatorzy zapraszają na spotkanie z mistrzem Jeremim. Warszawska dziennikarka radiowa Teresa Drozda – redaktorka trzy tomowego wydania „Dzieł (niemal) wszystkich” Przybory wyszukała w archiwach materiały dźwiękowe i przygotowała audycję o Panu Jeremim. Usłyszymy jego głos i dowiemy się wielu ciekawych rzeczy. Będzie także wspólne śpiewanie piosenki Kabaretu Starszych Panów przy herbacie, a spotkanie poprowadzi Marta Saciuk – Sędzielarz – krakowska aktorka, także kabaretowa.

Pierwszy dzień festiwalu to także przesłuchania konkursowe, podczas których Jury wybierze najlepszych uczestników. Do Jury zaproszono: Magdę Umer, Teresę Drozdę i Jacka Fedorowicza. A nagrodą główną, fundowaną przez SAWP, jest kwota 1000 euro!!!

Koncert galowy - 18 listopada - Młodzieżowy Dom Kultury

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się występem laureatów konkursu i wręczeniem nagród dla wykonawców, którzy zdaniem Jurorów zasłużyli na wyróżnienie. Następnie na deskach MDK odbędzie się niezwykłe wydarzenie artystyczne pn. "Przybora na 102" – będące spektaklem opartym na tekstach z "Kabaretu Starszych Panów" w wykonaniu kabaretu Mumio. To lekki i zabawny program, ale także wzruszający i refleksyjny. Teksty Jeremiego Przybory połączone z improwizacjami Mumio dają znakomity efekt. Wszystko w konwencji teatralno muzycznej. Spektakl jest dynamiczny, a nad harmonią i wewnętrznym porządkiem czuwać będzie ciotka Mizeria – w tej roli Magda Umer.

Głównym sponsorem imprezy jest Jaworznicka Izba Gospodarcza.

KONKURS

Umiesz śpiewać lub pięknie deklamujesz?
Spróbuj swoich sił z twórczością mistrza Jeremiego Przybory!

NAGRAJ PREZENTACJĘ, MOŻE TO BYĆ:
• własna interpretacja wybranej przez siebie piosenki Jeremiego Przybory
• własna interpretacja tekstu Jeremiego Przybory w formie recytacji
• krótka forma teatralno-muzyczna inspirowana twórczością Jeremiego Przybory

PRZECZYTAJ REGULAMIN I WYPEŁNIJ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ

Czekamy na Wasze zgłoszenia!! Nagrodą główną jest 1000 euro!!