hp pmj

III. Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach

pod Honorowym Patronatem
Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta

i pod Honorowym Patronatem
Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego

28.04.2018 godz. 10.00

 posel rp
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

285 uczestników na starcie III Rajdu Nordic-Walking w Ciężkowicach!!!

3nordicwalking ciężkowice 1Wspaniała pogoda, świetna organizacja i bardzo dobra frekwencja – tak w skrócie można podsumować sobotni III Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbyła się pod Honorowymi Patronatami Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego przyciągnęła w tym roku na start rekordowe 285 osób. Organizatorem zawodów jak co roku było Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic pod przewodnictwem p. Mirosława Pieczary, który osobiście i z zaangażowaniem pilnował wszystkich drobnych szczegółów, aby Rajd mógł się podobać uczestnikom i wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Czytaj więcej...

Od poniedziałku ruszają zapisy na III Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach!!!

3nordicwalking ciężkowice 1Już w poniedziałek 9 kwietnia b. roku startują zapisy do III Rajdu Nordic-Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbędzie się w sobotę 28 kwietnia podobnie jak w ubiegłym roku została objęta Honorowymi Patronatami Prezydenta Miasta Jaworzna p. Pawła Silberta oraz Posła na Sejm RP p. Dariusza Starzyckiego. Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, a biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą przy ul. Zdrojowej w Jaworznie–Ciężkowicach. Trasa Rajdu to pętla o długości około 8 kilometrów i przebiega leśnymi ścieżkami malowniczą doliną Żabnika.

Czytaj więcej...

II Rajd Nordic Walking Ciężkowice - plakat

nordicwalking ciężkowice

III Rajd Nordic-Walking w Ciężkowicach!!!

III Rajd Nordic-Walking w Ciężkowicach
pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta
oraz pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego

START już w sobotę 28 kwietnia 2018 roku!!!
ZAPISY - od poniedziałku 9 kwietnia
(przez stronę www.mckis.jaw.pl lub bezpośrednio u p. Mirka Pieczary)

3nordicwalking ciężkowice 1

Ruszają zapisy na II Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach!!!

nordicwalking ciężkowiceJuż dzisiaj t.j. w środę 26 kwietnia startują zapisy do II Rajdu Nordic-Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbędzie się w sobotę 6 maja w roku obecnym została objęta Honorowymi Patronatami Prezydenta Miasta Jaworzna p. Pawła Silberta oraz Posła na Sejm RP p. Dariusza Starzyckiego. Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, a biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą obok mostka przy rzece Kozi Bród (ul. Zdrojowa) w Jaworznie–Ciężkowicach. Trasa Rajdu to pętla o długości około 8 kilometrów i przebiega leśnymi ścieżkami malowniczą doliną Żabnika.

Czytaj więcej...

227 miłośników Nordic-Walking na starcie Rajdu w Ciężkowicach!!!

 MG 4987W minioną sobotę 6 maja odbył się II Rajd Nordic-Walking w Ciężkowicach. Po raz pierwszy nad tą interesującą, rodzinną, sportową imprezą Honorowy Patronat objęli Prezydent Miasta p. Paweł Silbert oraz Poseł na Sejm RP p. Dariusz Starzycki. Organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic, a współorganizatorami: Urząd Miejski w jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach.
Celami wydarzenia jak w każdej imprezie nordic-walking były przede wszystkim: rodzinna rekreacja bez typowej rywalizacji sportowej, promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie aktywności ruchowej, integracja osób w różnych przedziałach wiekowych i przede wszystkim kontynuacja działań sportowo-rekreacyjnych podjętych na rzecz mieszkańców dzielnicy Ciężkowice.
Rajd zaplanowany wcześniej na dystansie około 8 kilometrów z powodu warunków atmosferycznych został troszkę skrócony (pętla od startu do mety przebiegająca nieocenioną krajobrazowo, leśną, malowniczą Doliną Żabnika wynosiła nieco ponad 6 kilometrów). Przygotowaniem, zabezpieczeniem i obsługą trasy zajęli się strażacy z OSP Ciężkowice, a przyznać należy, że z powodu wcześniejszych opadów deszczu trzeba było sporo się natrudzić, aby w sposób należyty doprowadzić ją do warunków umożliwiających spokojną i przede wszystkim bezpieczną przeprawę.

Czytaj więcej...