4 rajd INO www
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Pierwsza edycja Rowerowego i Pieszego Rajdu na orientację przed nami!!

logo mckis pngW bogatej ofercie imprez sportowych i rekreacyjnych, w bieżącym roku znajdziemy również zorganizowany po raz pierwszy przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Rowerowy i Pieszy Rajd na orientację. Impreza zorganizowana zostanie w sobotę 11 lipca br. Celem rajdu jest oczywiście promowanie aktywnego wypoczynku oraz walorów turystycznych i przyrodniczych Jaworzna, a także popularyzacja imprez na orientację jako doskonałej formy wypoczynku. Uczestnicy jaworznickiego rajdu będą mieli do wyboru cztery trasy, dwie o charakterze pieszym i dwie o charakterze rowerowym. Zadaniem uczestniczących w rajdzie będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie trasy wyznaczonej w terenie, w postaci punktów kontrolnych ( PK ) zaznaczonych na mapie. Droga pomiedzy PK będzie dowolna, a jej wybór należał będzie do uczestników. Punkty kontrolne oznaczone będą lampionami, a ich lokalizacja oznaczona będzie na mapach, które rozdane zostaną uczestnikom przed startem.

Zarówno na trasach pieszych jak i rowerowych prowadzona będzie osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacja junior ( dzieci i młodzież do 18 lat - rocznik 1997 i młodsi ).

Szczegółowe informacje dotyczące rajdu znajdują się w regulaminie imprezy, który dostępny jest na stronie internetowej www.mckis.jaw.pl

Zapisy do do tej rowerowo - pieszej imprezy potrwają od 11 maja do 9 lipca, a organizator wprowadził limit startujących - 150 zawodników.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Rowerowym i Pieszym Rajdzie na orientację organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.