4 rajd INO www
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Ruszyły zapisy do drugiego Rowerowego i Pieszego Rajdu na orientację !!!

IMG 9658W bieżącym roku odbędzie się druga edycja Rajdu Rowerowego i Pieszego na orientację organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Rajd zorganizowany zostanie w sobotę 16 lipca br. Podczas pierwszej edycji rajdu, w imprezie wzięło udział 78 uczestników z Jaworzna Będzina, Sosnowca, Częstochowy, Kwaczały, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Miechowa, Rudy Śląskiej, Gierałtowic, Bolesława, Sławkowa, Piekar Śląskich, Wrocławia, Katowic, Warszawy. Uczestnicy jaworznickiego rajdu podkreślali ciekawy przebieg tras, które mieli do pokonania i wzorową jego organizację.

Podobnie jak w roku ubiegłym pasjonaci zmagań na orientacje będą mieli do wyboru cztery trasy, dwie o charakterze pieszym ( 15 km i 25 km ) i dwie o charakterze rowerowym ( 25 km i 50 km ). Zadaniem uczestniczących w rajdzie będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie trasy wyznaczonej w terenie, w postaci punktów kontrolnych ( PK ) zaznaczonych na mapie. Droga pomiedzy PK będzie dowolna, a jej wybór należał będzie do uczestników. Punkty kontrolne oznaczone będą lampionami, a ich lokalizacja oznaczona będzie na mapach, które rozdane zostaną uczestnikom przed startem.
Zarówno na trasach pieszych jak i rowerowych prowadzona będzie osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacja junior ( dzieci i młodzież do 18 lat - rocznik 1998 i młodsi ).
Szczegółowe informacje dotyczące rajdu znajdują się w regulaminie imprezy, który dostępny jest na stronie internetowej www.mckis.jaw.pl/rajd-na-orientacje.html
Zapisy do do tej rowerowo - pieszej imprezy potrwają od 16 maja do 13 lipca, a organizator wprowadził limit startujących - 150 zawodników.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Rowerowym i Pieszym Rajdzie na orientację !!!