4 rajd INO www
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Druga edycja Rajdu Rowerowego i Pieszego na orientację już w najbliższą sobotę 16 lipca !!!

rowerowy i pieszy rajd na orientację plakatJuż w najbliższą sobotę 16 lipca odbędzie się druga edycja Rowerowego i Pieszego Rajdu na orientację. Zgłoszenia zostały już zamknięte, a do sobotniej imprezy zgłosiło się 144 uczestników. Zgłoszeni zawodnicy rywalizować będą w trzech kategoriach. W kategorii kobiet, mężczyn i junior, a do wyboru mieć będą cztery trasy zaproponowane przez organizatora, którym jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Rywalizacja toczyć się będzie na dwóch trasach pieszych, na dystansie 15 i 25 kilometrów oraz na dwóch trasach rowerowych na dystansie 25 i 50 kilometrów. Biuro zawodów zlokalizowane będzie przed głównym wejściem hali widowiskowowo - sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80. Weryfikacja zgłoszonych zawodników odbywać się będzie w godzinach od 8.00 do 10.30.    

Zadaniem uczestniczących w rajdzie będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie trasy wyznaczonej w terenie, w postaci punktów kontrolnych ( PK ) zaznaczonych na mapie. Droga pomiędzy PK będzie dowolna, a jej wybór należał będzie do uczestników. Punkty kontrolne oznaczone będą lampionami, a ich lokalizacja oznaczona będzie na mapach, które rozdane zostaną uczestnikom przed startem.

Pierwsi na trasę rajdu wyruszą zawodnicy, którzy zgłosili swój udział na trasie pieszej 25 km i rowerowej 50 km. Start tej grupy zawodników zaplanowano na godzinę 10.00. Natomiast o godzinie 11.00 swoje zmagania rozpoczną zawodnicy zgłoszeni na trasie pieszej 15 km i rowerowej 25 km.

W trakcie trwania imprezy, w godzinach od 9.00 do 13.00 jaworznicka Straż Miejska będzie prowadziła akcję znakowania rowerów. Akcja skierowana jest nie tylko do uczestników rajdu, ale równiez do mieszkańców naszego miasta.