4 rajd INO www
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Ruszyły zapisy do 3. edycji Rowerowego i Pieszego Rajdu Na Orientację

rajd na orientacje m milek 357Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Rajdu Rowerowego i Pieszego Na Orientację organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Rajd odbędzie się w sobotę 29 lipca br. Podczas dwóch edycji rajdu, w imprezie wzięło udział 190 uczestników. Gościliśmy zawodników przede wszystkim z Jaworzna oraz województwa Śląskiego, nie zabrakło również miłośników rajdów z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. Głównym celem imprezy jest popularyzacja rajdów na orientację, jako doskonałej formy aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego trybu życia, turystyki i rekreacji oraz promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych miasta Jaworzna.

Startujący w rajdzie będą mieli do wyboru trasy o różnej długości i charakterze:
- pieszą 15 km
- pieszą 25 km
- rowerową 25 km
- rowerową 50 km

Podczas rajdu, zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec lub przejechać na rowerze określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Każdy uczestnik na starcie otrzyma od organizatorów odpowiednio przygotowaną mapę. Jak co roku prowadzona będzie klasyfikacja kobiet, mężczyzn oraz klasyfikacja junior ( dzieci i młodzież do 18 lat - rocznik 1999 i młodsi ) na każdej z tras. Szczegółowe informacje dotyczące rajdu znajdują się w regulaminie imprezy, który dostępny jest na stronie internetowej www.mckis.jaw.pl/rajd-na-orientacje.html
Zgłoszenia do imprezy należy dokonać do dnia 26 lipca br. poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Organizator wprowadził limit startujących - 150 zawodników.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 3. Rowerowym i Pieszym Rajdzie Na Orientację !!!