4 rajd INO www
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

W najbliższą sobotę 29 lipca startuje 3. Rowerowy i Pieszy Rajd Na Orientację !!!

rajd na orientacje m milek 351Już w najbliższą sobotę 29 lipca wystartuje 3 edycja Rowerowego i Pieszego Rajdu Na Orientację. W tym roku start i meta imprezy zlokalizowane będą na terenie stadionu miejskiego „VICTORIA” przy ul. Krakowskiej 8. W biurze zawodów, które otwarte będzie od godziny 8.00 do godziny 10.30 zawodnicy zgłoszeni będą musieli zostać zweryfikowani. Rozpoczęcie wyścigu będzie miało miejsce o godzinie 10.00 dla zawodników startujących na dystansie 25 km pieszo oraz 50 km rowerem, natomiast o godzinie 11.00 na trasę wyruszą zawodnicy, którzy wybrali odpowiednio 15 km pieszo oraz 25 km rowerem. Rajd cieszy się dużym zainteresowaniem i na miesiąc przed imprezą limit uczestników ustalony przez organizatora, a wynoszący 150 osób został osiągnięty.

Podczas rajdu, zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec lub przejechać na rowerze określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi oznaczonymi lampionami jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Każdy uczestnik na starcie otrzyma od organizatorów odpowiednio przygotowaną mapę.

W czasie rajdu prowadzona będzie klasyfikacja kobiet, mężczyzn oraz junior (dzieci i młodzież do 18 lat - rocznik 1999 i młodsi) na każdej z tras. Na zakończenie rajdu przeprowadzony zostanie konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników. Dodatkowo każdy startujący otrzyma pamiątkowy medal.