decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Wielki sukces szachistów MCKiS - awans naszej drużyny do Ekstraligi Śląskiej!!!

szachyOgromny sukces odniosła drużyna szachistów MCKiS Jaworzno walcząca w rozgrywkach I ligi Ślaskiej Seniorów. Po rozegraniu ostatnich dwóch rund bezapelacyjnie nasi szachiści okazali się najlepsi w przeciągu całych rozgrywek i pewnie awansowali do Ekstraligi Śląskiej!!!


W rozgrywkach startowało 13 drużyn z naszego województwa – MCKiS Jaworzno, UKS Ognisko Rydułtowy, KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny, KSz Silesia II Racibórz, KSz Górnik Lędziny, Sz.S.O.N. Zagłębie II Dąbrowa Górnicza, S.C.S. Sokół Chorzów, MKSz Diagonalia Imielin, LKS Polonia Poraj, UKS Hetman II Częstochowa, RKS MAT Ruda Śląska, KS DORS Ruda Śląska, KS DORS II Ruda Śląska. Dwa najlepsze teamy awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej: oprócz ekipy z Jaworzna awans wywalczyli też szachiści KS DORS Ruda Śląska.

W ostatnich dwóch rundach nasza drużyna pewnie pokonała najpierw MKSz Diagonalię Imielin 4:1 (po zwycięstwach Jacka Stachańczyka, Jana Karwety, Jolanty Guzik i Natalii Pluty oraz remisach Piotra Siedlińskiego i Marcina Rosickiego), a w ostatniej kolejce w takim samym stosunku punktowym (4:1) KS DORS II Rudę Śląską (punktowali po wygranych Jacek Stachańczyk, Marcin Rosicki, Jolanta Guzik, a po remisie Piotr Siedliński i Natalia Pluta).

Ogółem nasza ekipa zgromadziła aż 41,5 punkta we wszystkich rundach, a na ten świetny bilans złożyło się 8 wygranych rundi tylko 1 remis. Indywidualnie dwóch naszych zawodników zajęło dwa pierwsze miejsca: Jolanta Guzik w 9 pojedynkach zgromadziła 9 punktów (komplet wygranych), a Jacek Stachańczyk dołożył 7,5 punkta (2 miejsce). Punkty dla naszej ekipy również zdobywali: Natalia Pluta (6,5), Marcin Rosicki (6), Piotr Siedliński i Jan Karweta (obaj po 4,5), Zbigniew Kądziołka (2) oraz Kazimierz Zowada (1,5).

W każdej rundzie toczonych było 6 pojedynków, a drużyna składać się musiała z sześciu zawodników (5 desek męskich + jedna kobieca). Podstawowy skład naszej drużyny tworzyli: Jolanta Guzik, Natalia Pluta, Jacek Stachańczyk, Piotr Siedliński, Zbigniew Kądziołka i Jan Karweta, a także dodatkowo Kazimierz Zowada i Marcin Rosicki.

Serdecznie gratulujemy naszym szachistom wspaniałego wyniku jakim jest awans do ekstraligi śląskiej i życząc udanych występów w zawodach klasy wyższej z niecierpliwością oczekujemy na wieści nadchodzące z turniejów i rozgrywek szachowych, gdzie walczą dzielnie i osiągają świetne wyniki nasi reprezentanci.

Wyniki szczegółowe  dwóch ostatnich rund oraz skócona tabela: TUTAJ