decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Trwa rywalizacja w Grand Prix Jaworzna w Szachach

IMG 4134Po sukcesie jakim niewątpliwie jest awans naszych szachistów do ekstraligi śląskiej wracamy na jaworznickie szachownice – trwa zacięta rywalizacja w Grand Prix Jaworzna w Szachach. W piątek 2 czerwca w sali szachowej hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 rozegrano już piątą edycję tych corocznych zawodów. Impreza prowadzona jest – jak w zeszłym roku - w formule dziewięciu cykli rozgrywkowych, które zakończą się ostatnim finałowym turniejem w listopadzie i po zliczeniu wszystkich punktów wyłonią najlepszych szachistów w naszym mieście.


Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim, a tempo gry poszczególnych edycji i rywalizacja w nich toczyć się będzie naprzemiennie: albo P'10 - 10 minut na zawodnika na dystansie 7 rund, albo 3+2 na dystansie 9 rund. W zmaganiach mogą brać udział wszyscy chętni i nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach - do klasyfikacji zaliczone będą wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował - udział w zawodach oczywiście jest bezpłatny. Turniej rozgrywany jest w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Dla zwycięzców – zgodnie z regulaminem – po finałowych zmaganiach przewidziane są nagrody.

Zwycięzcą piątej ostatniej edycji została Jolanta Guzik, która zgromadziła 6 punktów, miejsce drugie zajął Jacek Stachańczyk (również 6 punktów), a na miejscu trzecim ukończył rywalizację Zbigniew Kądziołka (5,5 punkta). Kolejne miejsca zdobyli: czwarte - Dawid Falkowski (4,5 pkt.), piąte – Karol Pinkas (4,5 pkt.), szóste – Dawid Nocek (4,5 pkt.) i siódme – Stanisław Stachańczyk (4,5 pkt.). Najlepszym juniorem okazał się Igor Musiał (4 pkt.), najlepszym zawodnikiem bez kategoriiPaweł Herich (3 pkt.), a w sumie w tej czerwcowej edycji zawodach rywalizowało 26 zawodników.

W klasyfikacji generalnej po piątkowych zmaganiach jest teraz bardzo ciekawie: trójka szachistów dysponuje identycznym bilansem punktowym: 1. Karol Pinkas, 2. Jacek Stachańczyk, 3. Jolanta Guzik – wszyscy zgromadzili po 31 punktów. Grupę " pościgową" otwiera czwarty obecnie Zbigniew Kądziołka (26,5 punkta), a kolejne pozycje zajmują na razie: Natalia Pluta (25,5 pkt.), Jan Karweta (25 pkt.), Stanisław Stachańczyk (24 pkt.) oraz Dariusz Olej (23 pkt.). Tak więc dalsza walka zapowiada się niezwykle ciekawie, a kolejny turniej w ramach Grand Prix zaplanowany jest na piątek 23 czerwca (także w sali szachowej HWS przy ul. Grunwaldzkiej 80 – start: godz. 16.30).

Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju można zasięgnąć bezpośrednio u p. Jolanty Guzik (tel. 609-554-126) oraz na stronie internetowej www.jksz.mckis.jaw.pl.

Klasyfikacja Generalna GRAND PRIX po 5 edycjach: TUTAJ