decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Jaworzno odlicza czas do startu „naszego” etapu Tour de Pologne

PlakatTdP smallWielkimi krokami zbliża sie do nas największe kolarskie wydarzenie w Polsce! Już w najbliższy poniedziałek - 31 lipca - najlepsi kolarze rozpoczną w naszym mieście III etap 74. wyścigu Tour de Pologne. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie wyścigiem oraz energię, z jaką kibice wspierali kolarzy startujących w jego poprzednich edycjach, możemy spodziewać się naprawdę wyjątkowego wydarzenia!

mapka TdP 2017

Nasze miasto po roku przerwy wraca do peletonu Tour de Pologne. Zawodnicy wystartują o godz. 15.00 i przejadą dwa okrążenia wokół ścisłego centrum miasta, ulicami Pocztową, Grunwaldzką, Mickiewicza, Sławkowską, Obrońców Poczty Gdańskiej i Słowackiego. Następnie znowu zobaczymy ich na Rynku, po czym ul. Pocztową i Grunwaldzką przejadą w kierunku ulic Kolejowej, Leśnej, Moniuszki i skręcą w aleję Józefa Piłsudskiego gdzie rozpocznie się start ostry. Następnie ul. Grunwaldzką, Wojska Polskiego i Wysoki Brzeg pojadą w kierunku Mysłowic, a potem dalej do Szczyrku, czyli miejsca wieńczącego trzeci etap Tour de Pologne 2017.

Uczestnictwo w tak wyjątkowym przedsięwzięciu sportowym i medialnym, to dla Jaworzna szansa na promowanie walorów krajobrazowych miasta w kraju i za granicą, jak również możliwość popularyzowania aktywnego wypoczynku i zdrowej rywalizacji sportowej wśród mieszkańców. W dniu startu na wszystkich jaworznickich kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na Rynku zlokalizowany będzie miejski namiot „Jaworzno-źródło energii”, w którym organizowana będzie gra „Kolarski zawrót głowy”. TAURON, jako jeden ze sponsorów wyścigu, przygotował sporo niespodzianek dla mieszkańców miasta i kibiców kolarstwa. W namiocie tej firmy organizowane będą konkursy z nagrodami dla dzieci. Najmłodsi mogą przyjść na Rynek już o 12.00, bo przewidziane dla nich atrakcje rozpoczną się wcześniej, niż główna część imprezy. O 14.00 na miejscu powinni pojawić się wszyscy kibice, którzy chcą podpatrzeć przygotowania do startu czołowych drużyn kolarskich, zrobić sobie zdjęcie na ściance TdP, czy spotkać najlepszych na świecie zawodników.

*****

TdP 2017 mapa

Uczestnicy 74. edycji Tour de Pologne zmierzą się na dystansie, który liczyć będzie w sumie 1144 kilometry. Przed nimi do pokonania będzie ponad 500 miejscowości. Wyścig wystartuje z Krakowa, a zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej. W tegorocznej edycji naszego narodowego wyścigu każdy zespół składać się będzie z siedmiu, a nie jak to do tej pory było – ośmiu zawodników. Wskutek tej decyzji, 29 lipca na starcie w Krakowie stanie 154 kolarzy z 22 ekip (18 drużyn Pro Tour i 4 z dzikimi kartami).

Trasa 74. Tour de Pologne UCI World Tour:

  • 29 lipca - Etap I: Kraków - Kraków 137 km
  • 30 lipca - Etap II: Tarnowskie Góry - Katowice 142 km
  • 31 lipca - Etap III: Jaworzno - Szczyrk 161 km
  • 1 sierpnia - Etap IV: Zawiercie - Zabrze 238 km
  • 2 sierpnia - Etap V: Olimp Nagawczyna - Rzeszów 130 km dystansie, który liczyć będzie w sumie 1144 kilometry
  • 3 sierpnia - Etap VI: Kopalnia Soli "Wieliczka" - Zakopane 199 km
  • 4 sierpnia - Etap VII: Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska 132 km

Utrudnienia w ruchu drogowym

Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej, Słowackiego i Narutowicza. Czasowych utrudnień należy spodziewać się jednak na całej trasie wyścigu oraz drogach krzyżujących się z trasą peletonu.

Pierwsze ograniczenia w ruchu będą wprowadzone w nocy z 30 na 31 lipca (niedziela/poniedziałek). Na ul. Pocztowej będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania. W poniedziałek, tj. 31 lipca - w dniu wyścigu, ul. Pocztowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu, a zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (od ul. Św. Wojciecha do ul. Słowackiego) i wzdłuż ul. Słowackiego. Ulica Narutowicza zostanie wyłączona z ruchu - za wyjątkiem mieszkańców - od ul. Urzędniczej do ul. Zielonej. Podobnie ul. Biała - od ul. Sądowej do ul. Narutowicza będzie nieprzejezdna. Pozostała część trasy, na której pojawi się peleton Tour de Pologne, będzie zamknięta tylko na czas przejazdu. Zamknięcie ruchu nastąpi około godziny 14.40, a ruch przywrócony będzie około 15.20. W tym czasie kierowcy powinni poszukać alternatywnych dróg i starając się unikać ulic krzyżujących się z trasa przejazdu kolarzy. Należy liczyć się z tym, że kiedy wjedziemy na którąś z dróg prowadzącą w stronę zamkniętego odcinka, możemy trafić na korek lub inne utrudnienia.

PlakatTdP 2017