decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Pierwsza porażka MCKiS Jaworzno

 MG 4857Miniona sobota nie należała do udanych dla naszych II ligowych koszykarzy i już w II kolejce musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Do Jaworzna przyjechała drużyna MKKS Rybnik, która podrażniona ostatnią przegraną, chciała udowodnić, że potrafi grać w koszykówkę na wysokim poziomie. MCKiS niestety w tym spotkaniu wypadł niezwykle blado. Od samego początku meczu zawodnicy gości prezentowali agresywną grę w obronie jak i w ataku. Dosyć łatwo znajdowali pozycje rzutowe, które potrafili zamienić na punkty. Naszym zawodnikom od pierwszych minut gra się nie kleiła, lecz kilka zrywów w kwarcie pozwoliło utrzymać wynik w granicach remisu. Pierwsza kwarta nieznacznie wygrana przez gości 21:20. W drugiej kwarcie obydwa zespoły miały problemy ze skutecznością. Pierwsze punkty w tej części meczu padły dopiero po 4 minutach. Mogłoby się wydawać, że nasza drużyna powoli zaczęła łapać swój rytm gry, wychodząc na 6 pkt prowadzenie.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do rybniczan, którzy na przerwę schodzili z 3 punktową zaliczką (35:32).
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. MCKiS z trudnością znajdował drogę do kosza, a słaba defensywa tego dnia pozwalała na dosyć łatwe zdobycze punktowe gości. 5 - minutowy przestój punktowy naszej ekipy pozwolił odskoczyć MKKS-owi na 11 pkt. Po skutecznej akcji w końcówce kwarty niwelujemy straty do 9 punktów i po 30 minutach przegrywamy 43:53. W ostatniej części meczu mogliśmy zaobserwować jeszcze zryw koszykarzy z Jaworzna, którzy ze straty już 14 punktów zeszli na 5 oczek. W ostatniej minucie jednak rybniczanie odpowiedzieli skutecznym atakiem i pierwsza porażka w tym sezonie stała się faktem. Przegrywamy z Rybnikiem 65:72 po bardzo słabym spotkaniu. Nie pozostaje nic więcej jak tylko wyciągnąć wnioski i w następnym meczu udowodnić, że to był tylko wypadek przy pracy. Mimo porażki pozytywnie w naszym zespole zaprezentowali się: Wojciech Zub – 14 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty; Przemysław Gworek – 11 punktów, 5 zbiórek; Maciej Maj – 11 punktów, 7 zbiórek.

MCKiS Termo-Rex Jaworzno – MKKS Rybnik
65:72 (20:21,12:14,11:17,22:20)

MCKiS: Zub – 14(2x3), Gworek – 11(1x3), Maj – 11, Podkowiński – 8(1x3), Weiss – 6(1x3), Wróblewski – 6(1x3), Matysiak – 4, Grochowski – 3(1x3), Michalski – 2, Lemański.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegrają we własnej hali w sobotę 7 października o godz. 17:30. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół Zagłębia Sosnowiec.