21-10-17 roku

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Zwycięstwo koszykarzy MCKiS

MG 4825W minioną sobotę koszykarze MCKiS Jaworzno odnieśli drugie zwycięstwo na pakietach II ligi w sezonie 2017/2018. W ramach 3 kolejki gościliśmy niezwykle doświadczony zespół Zagłębia Sosnowiec. Dwie wygrane na początek sezonu to nie był przypadek. Sosnowiczanie postawili niezwykle ciężkie warunki, a o zwycięstwie decydowały ostatnie sekundy. Mecz od pierwszego gwizdka był niezwykle wyrównany, a żadna ekipa nie mogła odskoczyć rywalowi. Po bardzo ofensywnych 10 minutach prowadzimy 29:25. Początek drugiej kwarty należał do koszykarzy MCKiS-u. Kilka skutecznych ataków daje nam 11 punktów przewagi, która szybko topnieje dzięki skutecznym rzutom za 3 punkty gości. Do przerwy prowadzimy 50:44. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Każda próba powiększenia przewagi była szybko niwelowana przez skuteczne tego dnia ”trójki” gości. Po 30 min gry 7 – punktowe prowadzenie jaworznian.

Czwarta kwarta rozpoczęta po myśli naszej drużyny. Dosyć łatwo udaje nam się przedostać pod kosz rywali i punktować z kolejnych akcji. Goście przestali trafiać, przewaga urosła do 17 pkt i żaden z obecnych w hali kibiców nie przypuszczał, że coś w tym meczu może jeszcze się wydarzyć. A jednak! Gospodarze stracili swój rytm, a sosnowiczanie wrócili do gry. Szalone ataki potrafili zamieniać na punkty, agresywną obroną wymusili sporo błędów drużyny z Jaworzna i 30 sekund przed końcem tracili do gospodarzy tylko jeden punkt. Na całe szczęście więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Przemysława Bilińskiego i dowieźli korzystny wynik do końcowej syreny. Mecz zakończył się rezultatem 83:80 dla MCKiS Jaworzno. Najlepiej w naszej ekipie zaprezentowali się: Emil Podkowiński – 23 punkty, 5 zbiórek, 4 asysty; Maciej Maj – 14 punktów, 7 zbiórek; Radek Lemański – 12 punktów, Dawid Weiss – 11 punktów, 4 asysty; Wojciech Zub – 10 punktów, 4 asysty.

MCKiS Jaworzno – Zagłębie Sosnowiec
83 : 80 (29:25;21:19;14:13;19:23)

MCKiS Jaworzno: Podkowiński – 23; Maj – 14; Lemański – 12(3x3); Weiss – 11(3x3); Zub – 10(1x3); Grochowski – 5(1x3); Wróblewski – 3(1x3); Gworek – 3(1x3); Goldammer – 2; Michalski, Matysiak.

Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz z udziałem naszej drużyny !!!