decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

AZS AWF Katowice za mocny.

mckis polonia 0042W ramach 6 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn nasza drużyna musiała uznać wyższość zespołu z Katowic. Spotkanie od samego początku prowadzone w bardzo wysokim tempie i tylko konsekwentna gra pozwalała zdobywać punkty. Pierwsza kwarta nieznacznie wygrana przez gości 25:21. Druga kwarta również zaczęła się od skutecznych ataków po obu stronach parkietu, dopiero zmienna obrona zawodników AWF wybiła z rytmu naszych koszykarzy. Słabszy fragment w końcówce II kwarty fantastycznie wykorzystali goście. Kilka szybkich ataków zamienili na łatwe punkty i powiększyli swoją przewagę do 14 punktów (36:50). Druga połowa to znowu lepsze i gorsze fragmenty MCKiS-u. W kilka minut jesteśmy w stanie odrobić większość strat do rywala, żeby w kolejnym fragmencie pozwolić znowu odskoczyć. III kwarta 26:21 wygrana przez AWF Katowice.

W czwartej kwarcie postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Zdołaliśmy odrobić kilka punktów lecz z tak doświadczonym i mocnym rywalem nie byliśmy w stanie zniwelować 20 pkt straty. Przegrywamy to spotkanie 85:96. Najlepiej w naszej drużynie zaprezentowali się: Maciej Maj – 32 punkty, 8 zbiórek oraz Dawid Grochowski – 21 punktów.

MCKiS Jaworzno – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
85:96 (21:25,15:25,21:26,28:20)

MCKiS: Maj – 32(7x3), Grochowski – 21(2x3), Weiss – 9(2x3), Lemański – 7(1x3), Michalski – 7, Gworek – 5(1x3), Roszkowski – 2, Goldammer – 2, Wróblewski, Brzozowski, Dąbek.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra na wyjeździe z Wisłą Kraków 28 października o godz. 17.00 w Hali TS Wisła przy ul. Reymonta.