decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Podsumowanie i rezultaty Turnieju Szachowego z okazji Święta Niepodległości o Puchar Władysława Winiarczyka!!!

turniej szachowy displayW minioną sobotę 4 listopada w Hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym odbył się coroczny silnie obsadzony Turniej Szachowy P-10 rozgrywany jak zawsze ku uczczeniu Święta Niepodległości o Puchar Władysława Winiarczyka. Organizatorem zawodów było Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem amatorów tej dyscypliny sportowej, a potwierdziło swój udział i wystartowało w turnieju łącznie prawie 100 zawodników i zawodniczek w różnym przedziale wiekowym, w tym 23 juniorów i ponad 70 w kategorii OPEN.


Wśród nich nie mogło braknąć reprezentantów sekcji szachowej MCKiS Jaworzno, a także wielu świetnych szachistów nie tylko z z naszego miasta, ale również z ościennych miejscowości oraz przybyłych z dalszych regionów naszego kraju. Do zmagań przystąpili również szachiści z zagranicy – reprezentanci Ukrainy. Najmłodszymi zawodnikami turnieju byli: Bartek Musiał i Ksawery Herman (rocznik 2011) oraz Ania Sowa (rocznik 2010). Zawody rozegrano w dwóch grupach: grupa A seniorzy (z klasyfikacjami OPEN, kobiet, zawodników do lat 14, do lat 18) oraz grupa B juniorzy do lat 12, gdzie wydzielono także osobną kategorię młodych szachistów do lat 8.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00, a rywalizacja odbywała się systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 10 minut dla każdego zawodnika. Każdy szachista – w chwili przerwy w grze - mógł skorzystać bezpłatnie z przygotowanych przez cały czas turnieju gorących napojów, a także od godzin południowych mógł posilić się ciepłym posiłkiem. Zmagania trwały do godziny 15.00, potem nastąpiła uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców i wręczenia nagród, a przewodniczyli jej: Zastępca Dyrektora MCKiS d/s Sportu p. Dariusz Chrapek oraz p. Władysław Winiarczyk - zasłużony dla Jaworzna szachista, wieloletni opiekun oraz trener sekcji szachowej MCKiS, który osobiście wręczył ufundowany puchar najlepszemu zawodnikowi tego turnieju. Wyróżnieni zawodnicy rywalizujący w grupie A otrzymali nagrody finansowe, a młodzi szachiści z grupy B nagrody rzeczowe. Dodatkowo wszyscy najmłodsi uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez p. Cezarego Kucabę - Dyrektora Urzędu Dozoru Technicznego o/ Katowice.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów:
Grupa A OPEN:
1 m-ce Maciej Klekowski – TS Wisła Kraków
2 m-ce Radosław Barski – TS Wisła Kraków
3 m-ce Vladimir Bordovsky - Ukraina
4 m-ce Dominik Orzech – RPW Okucia Budowlane Łódź
5 m-ce Emil Mirzoev - Ukraina
6 m-ce Petro Golubka – MKS Sandecja Nowy Sącz

Kobiety:
1 m-ce Martyna Wikar – LKSz GCKiP Czarna
2 m-ce Guzik Jolanta - MCKiS Jaworzno
3 m-ce Irena Hertlein – Ksz Hetman Katowice

Najlepszy junior do lat 18 Marcin Pasieka – CHTS Chorzów
Najlepszy junior do lat 14 Mieszko Miś - LKSz GCKiP Czarna

Najlepszy w rankingu do 2000 Jan Karweta - MCKiS Jaworzno
Najlepszy w rankingu do 1800 Rafał Czyżykiewicz - TKKF Drogowiec Kraków
Najlepszy w rankingu do 1600 Dominik Kurek - UKS Czarny Koń Olkusz
Najlepszy zawodnik bez kategorii Krystian Twaróg - Sosnowiec
Najlepszy zawodnik z Jaworzna Jacek Stachańczyk - MCKiS Jaworzno

Grupa B do lat 12:
1 m-ce Igor Musiał – MCKiS Jaworzno
2 m-ce Mateusz Rosół – MDK Chorzów
3 m-ce Wojciech Rojek – MDK Chorzów

do lat 8:
1 m-ce Paweł Puzik – MDK Chorzów
2 m-ce Bartosz Musiał – MCKiS Jaworzno
3 m-ce Ksawery Herman - Jaworzno

linki do wyników: Grupa A: TUTAJ

linki do wyników: Grupa B: TUTAJ

 


baner 5 x 1 skład