decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Kolejne sukcesy Jacka Stachańczyka i Igora Musiała!!!

szachyMiło nam poinformować o kolejnych świetnych wynikach szachistów MCKiS Jaworzno, a konkretnie o sukcesach Jacka Stachańczyka oraz Igora Musiała.

Jacek Stachańczyk startując w 3. Mistrzostwa Świata w Szachach Osób Niepełnosprawnych, które w dniach 5-13 października odbywały się w Dreźnie został Drużynowym Mistrzem Świata w kategorii osób słabowidzacych. Polski zespół występując w składzie: Marcin Tazbir, Jacek Stachańczyk, Piotr Dukaczewski i Marek Maćkowiak nie miał sobie równych i gromadzac 19 punktów wyprzedził o punkt drugą w tabeli Rosję. Nasz zawodnik miał wielki wkład w tę cenną wygraną ponieważ zdobył aż 5 punktów (na dystansie 7 rund odniósł 5 zwycięstw i poniósł 2 porażki) – co dało mu także piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw.
Warto zaznaczyć, że kolega Jacka z naszej reprezentacji Arcymistrz Marcin Tazbir został z 6 "oczkami" na koncie Mistrzem Świata (wygrał 5 partii i 2 zremisował). Dodatkowo Polska drużyna zajęła także drugie miejsce w klasyfikacji osób niepełnosprawnych ruchowo wystepując w składzie: Zygmunt Wielecki, Krzysztof Jurkiewicz, Marek Uziałko i Andrzej Kozicz. Indywidualnie w tej kategorii nasz reprezentant Zygmunt Wielecki zajął 3 miejcse. Trenerem reprezentacji Polski był Witalis Sapis. Wielkie gratulacje dla Jacka Stachańczyka i całej naszej narodowej drużyny.

Z kolei na "naszym podwórku" spory sukces dopisał na swoje konto Igor Musiał. Nasz młody obiecujący zawodnik pewnie wywalczył awans do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów zdobywając brązowy medal na Międzywojewodzkich Mistrzostwach, które w dniach 23-29 paździenrika odbywały się w Pokrzywnej.
Igor grając świetne zawody na dystansie 9 rund zgromadził 7 punktów, na które złożyło się 7 wygranych partii i tylko dwie porażki. Na Mistrzostwach rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2088 i młodsi, rocznik 2006-2007 oraz rocznik 2004-2005. Nasz zawodnik walczył skutecznie w najmłodszej kategorii, z której prawo udziału w rozgrywkach finałowych uzyskało najlepszych sześciu zawodników. Igorowi należą się więc wielkie słowa uznania za osiągnięty wynik i gratulacje awansu do turnieju finałowego.

Po tych październikowych - tak radosnych dla nas zmaganiach -  tak Jacka Stachańczyka jak i Igora Musiała mogliśmy zobaczyć w akcji w minioną sobotę już u nas w Jaworznie podczas rozgrywanego Turnieju Szachowego z okazji Święta Niepodległości o Puchar Władysława Winiarczyka, gdzie potwierdzili swoją bardzo dobrą formę: Jacek Stachańczyk okazał się najlepszym szachistą z naszego miasta (w "generalce" 19 miejsce), a Igor Musiał pewnie wygrał grupę B (w kategorii juniorzy do lat 12) nie przegrywając żadnej partii.

Link do Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Dreźnie: TUTAJ
Link do zdjęć z tych zawodów: TUTAJ

Link do Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów w Pokrzywnej: TUTAJ