decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

DRUŻYNOWE HALOWE MISTRZOSTWA JAWORZNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LEKKOATLETYCE - podsumowanie

30697616 1804264562971048 4794143628364422342 nW dniach 11, 12 i 13 kwietnia w Hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 rozegrano coroczną edycję Drużynowych Halowych Mistrzostw Jaworzna Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce. W pierwszym dniu tych prestiżowych zawodów szkolnych rywalizowali uczniowie i uczennice urodzeni w 2009 i 2010 roku, w drugim dniu zawodnicy reprezentacji swoich szkół z roczników 2007 i 2008, a na zakończenie zmagań najstarsi uczniowie - roczniki 2005 i 2006.
Na starcie imprezy w najmłodszej kategorii stanęło dziesięć jaworznickich podstawówek, w dwóch starszych kategoriach walczyło odpowiednio siedemnaście oraz czternaście szkolnych ekip. W sumie przez trzy dni na parkiecie jaworznickiej hali sportowej oglądaliśmy zmagania prawie 650 młodych adeptów i adeptek "Królowej Sportu". Sportowcy (osobno dziewczęta, osobno chłopcy) rywalizowali w konkurencjach indywidualnych takich jak: bieg krótki (1 okrążenie), bieg średni (klasy I-II dziewczęta - 4 okrążenia, chłopcy – 6 okrążeń, klasy III, IV, V i VI dziewczęta - 5 okrążeń, chłopcy - 7 okrążeń), skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską oraz w konkurencji drużynowej jaką są sztafety (4 x 1 okrążenie).
Wszystkie wyniki były niezwykle cenne, gdyż zajęte miejsca od 1 do 10 w każdej konkurencji były odpowiednio punktowane. Suma punktów zdobyta przez wszystkie kategorie wiekowe we wszystkich konkurencjach dawała klasyfikację generalną zawodów.

Po każdej edycji po zliczeniu wyników nagrodzono najlepszych trzech zawodników i zawodniczki w konkurencjach indywidualnych (dyplomy, medale i nagrody rzeczowe), a także najlepsze trzy szkoły w sztafetach (dyplom i piłki dla szkół). Po zsumowaniu wyników uzyskanych przez wszystkie trzy dni, można było ogłosić najlepsze tegoroczne ekipy w klasyfikacji generalnej i w ten sposób najlepszym czterem szkołom na zakończenie zawodów wręczono puchary, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego.
Gratulacje i wielkie słowa uznania dla wszystkich startujących w imprezie szkół, dla wszystkich biorących udział w poszczególnych konkurencjach młodych zawodników oraz ich nauczycieli i trenerów, którzy wspierali niezbędnymi wskazówkami czy potrzebnymi radami swoich podopiecznych w trakcie ich zmagań tak indywidualnych jak i drużynowych.
Poniżej wyniki z podziałem na kategorie wiekowe oraz klasyfikacja generalna szkół:

Wyniki indywidualne:
Rocznik 2009 i 2010
Bieg krótki (dziewczęta)
1. Emilia Guja (SP3) – 11,96 s
2. Weronika Śpiewak (SP7) – 12,00 s
3. Julia Gaj (SP10) – 12,20 s
Bieg krótki (chłopcy)
1. Jakub Tokarski (SP7) – 10,70 s
2. Szymon Bochenek (SP22) – 10,99 s
3. Patryk Wadowski (SP10) – 11,36 s
Bieg średni (dziewczęta)
1. Pola Tokarska (SP7) – 46,73 s
2. Jagoda Rauszer (SP7) – 49,12 s
3. Sonia Moćko (SP22) – 52,86 s
Bieg średni (chłopcy)
1. Miłosz Augustynek (SP7) – 1,11,91 min
2. Szymon Sidor (SP16) – 1,17,35 min
3. Patryk Mazurek (SP15) – 1,17,42 min
Skok w dal z miejsca (dziewczęta)
1. Antonina Nowara (SP16) – 182 cm
2. Wiktoria Radomska (SP7) – 180 cm
3. Ola Warmuz (SP10) – 176 cm
Skok w dal z miejsca (chłopcy)
1. Bartosz Ziemiański (SP16) – 183 cm
2. Piotr Truchan (SP6) – 179 cm
3. Jan Bankiewicz (SP7) – 175 cm
Rzut piłką lekarską (dziewczęta)
1. Elena Walendzik (SP7) – 7,10 m
2. Dagmara Kucharska (SP10) – 6,50 m(decydował drugi najlepszy rzut)
3. Daria Banasik (SP3) – 6,50 m
Rzut piłką lekarską (chłopcy)
1. Jakub Woś (SP5) – 7,80 m
2. Filip Cygnarowicz (SP6) – 7,70 m
3. Miłosz Wilk (SP7) – 7,60 m
Sztafeta (dziewczęta)
1. SP7 – 48,26 s
2. SP16 – 49,82 s
3. SP10– 50,39 s
Sztafeta (chłopcy)
1. SP7 – 43,35 s
2. SP16 – 46,28 s
3. SP22 – 46,60 s

Rocznik 2007 i 2008
Bieg krótki (dziewczęta)
1. Nadia Połętek (SP7) – 11,56 s
2. Oliwia Żak (SP7) – 11,91 s
3. Martyna Jarząbek (SP5) – 12,08 s
Bieg krótki (chłopcy)
1. Kacper Białoń (SP5) – 11,23 s
2. Wiktor Nowak (SP5) – 11,30 s
3. Kuba Chodnik (SP1) – 11,46 s
Bieg średni (dziewczęta)
1. Julia Janczy (SP16) – 1,04,33 min
2. Natalia Radko (SP6) -1,07,74 min
3. Maja Broda (SP7) – 1,08,05 min
Bieg średni (chłopcy)
1. Szymon Kasprzyca (SP5) – 1,35,46 min
2. Jakub Wawszczyk (SP7) – 1,35,56 min
2. Wiktor Sularz (SP16) – 1,35,56 min
3. Wiktor Majewski (SP6) – 1,35,91 min
Skok w dal z miejsca (dziewczęta)
1. Eliza Ścibisz (SP15) – 207 cm
2. Alicja Kłosowicz (SP10) – 199 cm
3. Maja Kantor (SP9) – 198 cm
Skok w dal z miejsca (chłopcy)
1. Kacper Głownia (SP15) – 207 cm
2. Aleksander Kot (SP15) – 200 cm
3. Wojciech Głąb (SP6) – 196 cm
Rzut piłką lekarską (dziewczęta)
1. Alicja Jabłko (SP5) – 7,20 m
2. Aleksandra Palaghean (SP7) – 7,10 m
3. Ela Mąka (SP12) – 6,90 m
Rzut piłką lekarską (chłopcy)
1. Szymon Dmitrenko (SP16) – 9,90 m
2. Krzysztof Korlacki (SP20) – 9,00 m
3. Kacper Milewski (SP16) – 8,70 m
Sztafeta (dziewczęta)
1. SP7 – 46,42 s
2. SP16 –47,51 s
3. SP5 – 48,56 s
Sztafeta (chłopcy)
1. SP16 – 45,70 s
2. SP7 – 45,75 s
3. SP15 – 46,61 s

Rocznik 2005 i 2006
Bieg krótki (dziewczęta)
1. Aleksandra Karpik (S10) – 10,94 s
2. Kaja Soboczyńska (SP5) – 11,19 s
3. Martyna Junik (SP7) – 11,21 s
Bieg krótki (chłopcy)
1. Mikołaj Drabik (SP7) – 10,02 s
2. Tomasz Bujniak (SP15) – 10,64 s
3. Kamil Kuśnierczyk (SP16) – 10,76 s
Bieg średni (dziewczęta)
1. Amena Litumano (SP22) – 1,02,68 min
2. Matylda Grelowska (SP3) – 1,03,39 min
3. Oliwia Romanowska (SP7) – 1,04,10 min
Bieg średni (chłopcy)
1. Gabryjel Halbin (SP22) – 1,28,30 min
2. Jakub Gajda (SP3) – 1,28,90 min
3. Mateusz Kulig (SP7) – 1,30,09 min
Skok w dal z miejsca (dziewczęta)
1. Hanna Kałuża (SP16) – 228 cm
2. Paulina Szulc (SP7) – 227 cm
3. Kaja Gryc (SP22) – 219 cm
Skok w dal z miejsca (chłopcy)
1. Kacper Kowal (SP7) – 250 cm
2. Karol Tokarz (SP7) – 232 cm
3. Maciej Cieśla (SP6) – 230 cm
Rzut piłką lekarską (dziewczęta)
1. Weronika Lorek (SP10) – 9,10 m
2. Julia Misiek (SP7) – 8,30 m(decydował drugi najlepszy rzut)
3. Lidia Malinowska (SP5) – 8,30 m
Rzut piłką lekarską (chłopcy)
1. Krystian Olej (SP16) – 10,70 m(decydował drugi najlepszy rzut)
2. Wojciech Ciubotaru (SP16) – 10,70 m
3. Mikołaj Żurowski (SP3) – 10,20 m
Sztafeta (dziewczęta)
1. SP7 – 43,92 s
2. SP22 – 44,95 s
3. SP15 – 45,73 s
Sztafeta (chłopcy)
1. SP7 – 40,16 s
2. SP1 – 43,86 s
3. SP16 – 44,03 s

Klasyfikacja drużynowa – kategoria I:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 130 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – 83 punkty
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 – 78 punktów
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 – 63 punkty
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 22 – 50 punktów
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 – 41 punkty
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 – 37 punktów
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 – 25 punktów
IX miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20 – 22 punkty
X miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 – 21 punktów

Klasyfikacja drużynowa – kategoria II
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 99 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 – 94 punkty
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – 77 punktów
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 – 48 punktów
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 – 47 punktów
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1– 31 punktów
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 – 30 punktów
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 - 27 punktów
IX miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 – 25 punktów
X miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18 – 17 punktów
XI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 22 – 15 punktów
XII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 – 11 punktów
XIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20 – 10 punktów
                   – Szkoła Podstawowa nr 11 – 10 punktów
XIV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17 – 9 punktów
XV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 – 8 punktów
                 – Szkoła Podstawowa nr 12 – 8 punktów

Klasyfikacja drużynowa – kategoria III
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 117 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – 88 punktów
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 22 – 64 punkty
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 – 46 punktów
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 – 42 punkty
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 – 37 punktów
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 – 35 punktów
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 – 31 punktów
IX miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 – 28 punktów
X miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 – 23 punkty
XI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 – 18 punktów
XII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20 – 15 punktów
XIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18 – 6 punktów

KLASYFIKACJA GENERALNA:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 346 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – 248 punktów
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 – 181 punktów
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 – 136 punktów
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 – 129 punktów
               – Szkoła Podstawowa nr 22 – 129 punktów
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 – 114 punktów
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 – 102 punkty
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 – 89 punktów
IX miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 – 48 punktów
X miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20 – 47 punktów
XI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 – 39 punktów
XII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18 – 23 punkty
XIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 – 10 punktów
XIV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17 – 9 punktów
XV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 – 8 punktów
                 – Szkoła Podstawowa nr 2 – 8 punktów