decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Trzy edycje Grand Prix Jaworzna w Szachach już za nami!!!

szachy 2Trwa rywalizacja w jaworznickim cyklu Grand Prix w Szachach. Organizowane corocznie przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zawody powoli wchodzą w decydującą fazę – na chwilę obecną za nami już trzy cykle tych zmagań, przed nami pozostało z kolei jeszcze sześć rund. Zawody – z powodu remontu obiektu przy ul. Grunwaldzkiej 80 odbywają się teraz w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym (ul. Inwalidów Wojennych 18), rozgrywane są systemem szwajcarskim na zmianę tempem 10 minut na zawodnika – 5 rund lub tempem 3+2 – 4 rundy. Turniej rozgrywany jest w jednej grupie OPEN, w ramach tej grupy jest prowadzona dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, 10, 12 oraz 14.


W Grand Prix udział mogą brać wszyscy chętni szachiści, nie ma obowiązku startu we wszystkich turniejach, do "generalki" wliczone są wyniki tych cykli gdzie zawodnik startował (wiadomo jednak, że absencja znacznie wpływa na zgromadzone punkty i późniejsze miejsce w klasyfikacji). Zapisy bezpośrednio na sali gry przed każdym turniejem. Udział w grze jest BEZPŁATNY. Kontakt i wszelkie sprawy turniejowe należy zgłaszać do Jolanty Guzik (tel. 609-554-126).

W ostatniej edycji zawodów rozgrywanych w piątek 20 kwietnia zwyciężył po dużych emocjach i walce Jacek Stachańczyk gromadząc w sumie 6 punktów, tyle samo co drugi w zestawieniu tego dnia Zbigniew Kądziołka. Trzecie miejsce zapewnił sobie z 5 "oczkami" na koncie Stanisław Stachańczyk, tyle samo punktów zdobyło także trzech kolejnych zawodników: czwarty Kazimierz Zowada, piąty Karol Pinkas i szósty Daniel Korcz. Wśród juniorów najlepiej zaprezentowali się Natalia Pluta (8 miejsce) oraz Igor Musiał (12 miejsce).

W klasyfikacji generalnej po trzech edycjach imprezy na czele z 15 punktami na koncie na razie prowadzi Karol Pinkas, drugie miejsce po siódmym ostatnio miejscu dzierży Jolanta Guzik (14,5 punkta), a na miejsce trzecie po ostatnim triumfie awansował Jacek Stachańczyk (także 14,5 punkta). Rywalizacja z pewnością do końca będzie wyrównana i zacięta, warto zaznaczyć, że czwarty na razie Zbigniew Kądziołka ma już zaliczone 13,5 punkta, a piąty Jan Karweta zgromadził 13 "oczek".
Ogółem w ostatniej edycji zagrało 27 szachistów, w sumie w rywalizacji udział już zaliczyło 36 zawodników i zawodniczek nie tylko z naszego miasta, ale i miast ościennych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tych zawodach – kolejny turniej przewidziany jest już na piątek 18 maja – start gry godzina 16.30 (Hala Osiedle Stałe).

Wyniki ostatniej 3 edycji – TUTAJ

Klasyfikacja Generalna po 3 edycjach - TUTAJ